Arşiv

Hüyük’e yeni ‘gölet’ müjdesi

HÜYÜK-Hüyük ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi’nde gölet inşa edilecek. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, Konya’da inşa edilecek 4 adet gölet ve sulama projesinin kamulaştırmalarının yapılabilmesi için gerekli..

Hüyük’e yeni ‘gölet’ müjdesi

HÜYÜK-Hüyük ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi’nde gölet inşa edilecek. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, Konya’da inşa edilecek 4 adet gölet ve sulama projesinin kamulaştırmalarının yapılabilmesi için gerekli olurları imzaladığı bildirildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından inşa edilecek Hüyük Çamlıca Göleti ve Sulaması, Seydişehir Ortakaraören Göleti ve Sulaması, Ilgın Aşağıçiğil 2 Göleti ve Sulaması ile Doğanhisar Deveyolu Göleti ve Sulaması için gerekli kamulaştırma işlemlerinin yapılabilmesi maksadıyla kamu yararı kararı alınması hususunda olurların düzenlendiği belirtildi.

DSİ Genel Müdürlüğü’nce düzenlenerek Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na sunulan olurların, Eroğlu tarafından aynı gün imzalandığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından kamulaştırma yapılabilmesi için olur verilen Seydişehir Ortakaraören Göleti ve Sulaması ile 530 dekar, Hüyük Çamlıca Göleti ve Sulaması ile 810 dekar, Ilgın Aşağıçiğil 2 Göleti ve Sulaması ile 530 dekar ve Doğanhisar Deveyolu Göleti ve Sulaması ile de 710 dekar araziye su temin edilecek.”

Eroğlu, bu tesislerin hizmete alınmasıyla yöredeki çiftçilerin aynı topraklarda daha fazla gelir elde edeceklerini ifade etti. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL