Arşiv

İndirim Kuyruğu

BEYŞEHİR – Beyşehir ilçesi Seydişehir yolu üzerinde bulunan TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu önü özellikle son iki gündür en hareketli günlerinden birisini yaşadı. Sıraya giren araç sürücüleri indirimden yararlanabilmek için saatlerce..

İndirim Kuyruğu

BEYŞEHİR – Beyşehir ilçesi Seydişehir yolu üzerinde bulunan TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu önü özellikle son iki gündür en hareketli günlerinden birisini yaşadı. Sıraya giren araç sürücüleri indirimden yararlanabilmek için saatlerce kuyrukta bekledi.  Önceden randevu sisteminden randevu alan araç sürücüleri ise, istasyona gelerek beklemeden muayene hizmetinden yararlanabildi.
        Muayene istasyonu önünde sıraya girmiş her türlü binek otomobil ile ticari araçlar, kamyonet, kamyon, otobüs, minibüs, midibüs, motosiklet ve traktör gibi motorlu araçlar, dün saat 17.00’ye kadar gelip sıraya girmeleri halinde, mesai saati sonrasında devam edecek ek mesaiyle muayene hizmeti alabildi.
        Araç istasyonu önünde muayene için sıra bekleyen motosiklet sürücüsü Galip Bük, 2009 yılından bu yana motosikletinin vizesinin yaptırmadığını belirterek, “Bizde muayene için geldik, bugün sıranın bize de gelmesini umut ediyoruz” dedi.
         Beyşehir’in Yenidoğan mahallesinden traktörünün muayenesini yaptırmak için ilçe merkezine geldiğini belirten Mehmet Emin Çelik ise, 2006 yılından bu yana traktörünün muayenesinin olmadığını belirterek, “Biz de aftan yararlanmak için geldik. Çok sıra var, öğlene kadar gelir diyorlar. Yetiştiremezsek, sürenin uzatılmasını istiyoruz. Ama, son güne bırakanlar uzatılsa da yine son güne bırakacaklar. Bugün muayene yaptırabilirsem 580 lira civarında cezadan kurtulacağım” diye konuştu. 
        Isparta’nın Şarkikarağaç ilçesinden Beyşehir’e aracının muayenesini yaptırmak için geldiğini söyleyen Şaban Yılmaz, 2010 yılından bu yana aracının vizesiz olduğunu belirterek, “5 yıllık sürede aftan ne kadarlık meblağ yararlanacağız, hesaplamadım. Ama çok kuyruk var, muayene olabilir mi aracım bilemiyorum, ama umut ediyorum olur. Tarihi yine de uzatsınlar. Ben 69 yaşındayım, Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinden 60 kilometre mesafeden sabah saat 04.00’te yola çıktım ve geldim. Gecenin ayazını yedik, oraya da muayene istasyonu açılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.
        Beyşehir’in Üzümlü mahallesinden geldiğini belirten Hüseyin Dağcı da, aracının 3 sene muayene gecikmesinin olduğunu anlatarak, “Vatandaş ekonomi yönünden mağdur durumda, gelemeyenler de var. Bu sürenin uzatılmasını devlet yetkililerinden bekliyoruz. Burada ben de sıraya girdim ama dün akşam iftardan önce ve sonrasında aracını buraya sıraya bırakanlar da var, sahurda gelenler de var” diye konuştu.
        Beyşehir’deki istasyonda günde ortalama 100 aracın muayene hizmetinden yararlandığı, ancak son gün olması nedeniyle bu sayının bugün daha da fazla olmasının beklendiği öğrenildi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL