TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 341.426
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.114
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 186
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.403
Arşiv

Irak Dini Liderleri Beyşehir’de

  BEYŞEHİR – Basra Sünni ve Şii Vakıfları Başkanları ile refakatçileri ve Keldani Kilisesi Basra Bölgesi Kardinali ve Ayetullah Ali Sistani’nin Basra temsilcilerinden oluşan heyet Vali Yardımcısı Erol Özkan’la birlikte..

Irak Dini Liderleri Beyşehir’de

 

BEYŞEHİR – Basra Sünni ve Şii Vakıfları Başkanları ile refakatçileri ve Keldani Kilisesi Basra Bölgesi Kardinali ve Ayetullah Ali Sistani’nin Basra temsilcilerinden oluşan heyet Vali Yardımcısı Erol Özkan’la birlikte Beyşehir’e ziyarette bulundu.

Heyet ilk olarak Eşrefoğlu Camine gelişinde Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ile Belediye Başkanı İzzet Taşçı karşıladı. Heyet Eşrefoğlunda kılınan öğle namazına mütakip camimi İmam Hatibi İsmail Efe’den Caminin tarihi hakkında bilgi aldılar.

Daha sonra Irak Heyeti belediye başkanı İzzet Taşçıyı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Başkan Taşcı, heyeti Beyşehir’de görmekten ve ağırlamaktan dolayı son derece mutlu olduğunu belirtti. 
            Beyşehir’in tarihi dokusunun yanında doğal güzellikleriyle de Anadolu’nun ortasındaki saklı bir cennet olduğunu aktaran Taşcı, “Türkiye’nin en büyük tatlı su gölüne sahip olmamız, tarihi öneme sahip mekanlarımız ve doğal güzelliklerimizle son birkaç yılda artık Beyşehir’imiz yurt içi ve yurt dışından bir çok ziyaretçiyi ağırlamaya başladı. Beyşehir’i önemli bir turizm merkezi haline getirmek için çalışıyoruz” diye konuştu. 

Yakamanastırda yenen öğle yemeğinin ardından Irak heyeti ilçemizden ayrıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL