Arşiv

İş Bırakma Eylemi Sona Erdi.

BEYŞEHİR – Seydişehir Eti Alüminyum A.Ş’ye bağlı Beyşehir’in Bayavşar Mahallesi’nde faaliyet gösteren Bayavşar Kömür İşletmeleri’nde 5 gün önce işçilerin başlattığı iş bırakma eylemi, jandarmanın devreye girmesi ile tatlıya bağlanarak mutlu..

İş Bırakma Eylemi Sona Erdi.

BEYŞEHİR – Seydişehir Eti Alüminyum A.Ş’ye bağlı Beyşehir’in Bayavşar Mahallesi’nde faaliyet gösteren Bayavşar Kömür İşletmeleri’nde 5 gün önce işçilerin başlattığı iş bırakma eylemi, jandarmanın devreye girmesi ile tatlıya bağlanarak mutlu sonla noktalandı. Kömür işlemelerinde 110’ün üzerindeki işçinin, bazı arkadaşlarının işverence başka illerdeki şantiyelerde görevlendirildiğini gerekçe göstererek sendika öncülüğünde başlattığı iş bırakma eyleminin sona ermesinin ardından tesisler önünde kurulan eylem çadırı kaldırılırken, işçiler de yeniden iş başı yapmak üzere evlerine dönüş yaptı.
        Türkiye Maden İş Sendikası Konya Şubesi Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin, iş bırakma eyleminin sona ermesinin ardından yaptığı açıklamada, sendikal örgütlemenin hemen ardından yapılan görevlendirmelere karşı tesislerde çalışan işçilerle birlikte Salı gününden itibaren iş bırakma eylemi başlattıklarını belirterek, “Bugün işverenle, 5. günde görüşme sağlandı. Görüşme sağlamamıza da Beyşehir Jandarma Teşkilatı’ndan gelen komutanlarımız aracı oldu. Biz de ilk kez işverenle yüz yüze görüşme imkanı sağladık.
         Görüşmelerin olumlu sonuç vermesinin ardından sendikal bağlamda hiçbir işçiye baskı yapılmayacağın ve sendikal örgütlülüğün devam edeceği konusunda karşılıklı anlaşmaya varıldığını anlatan Çetin, “Eylemin 5. gününde eylemimizi tatlı bir şekilde bitirmenin memnuniyeti içerisindeyiz, mutluyuz dedi.
       Çetin, bugün sağolsun komutanlarımız aracılık yaptı, güzel de oldu. Bizzat görüşmelerde komutanlarımız da yer aldı. Yani nadir olan bir olaydan dolayı komutanlarımıza ve tjandarma eşkilatımıza teşekkür ediyorum. Çok sağolsunlar, bize aracılık ettiler, ağabeylik yaptılar” diye konuştu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL