Arşiv

Kaldırım İşgali Yapan Esnaflar Uyarıldı

BEYŞEHİR – Şehir merkezindeki esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri esnaftan kaldırım işgallerinin çözümü konusunda duyarlılık göstermelerini talep etti. Kaldırım işgaliyle her şeyden..

Kaldırım İşgali Yapan Esnaflar Uyarıldı

BEYŞEHİR – Şehir merkezindeki esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri esnaftan kaldırım işgallerinin çözümü konusunda duyarlılık göstermelerini talep etti. Kaldırım işgaliyle her şeyden önce esnafın kendine zarar verdiğinin, vatandaşında bu konu ciddi manada rahatsız olduğunun konuşulduğu ziyaretlerde, konuyla alakalı önümüzdeki günlerde geniş kapsamlı bir toplantı yapılacağı bilgisi verildi.
Beyşehir’i her yönüyle yaşanabilir, huzurlu bir şehir haline getirmek çalıştıklarını belirten Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun  “Kaldırım işgallerini sona erdirmek amacıyla Sivil Toplum Kuruluşlarımızla ortak bir çalışma yürütüyoruz. Esnaf kardeşlerimizin şehrin cadde ve sokaklarındaki kötü görüntünün ortadan kaldırılması, kaldırımların yayaların kullanımına bırakılması hususunda duyarlılık göstermesini bekliyoruz.”dedi.
        Vatandaş Kaldırım İşgallerinden Rahatsız
        Şehrin en hareketli merkezlerinde kaldırım işgallerinin arttığını ve bu konuda vatandaşlardan yoğun şikayet aldıklarını dile getiren Başkan Özaltun “ Bazı esnaflarımız kaldırımları gelişi güzel işgal ederek yaya trafiğini engelliyor Bu durum hem hayati tehlikeleri hem de birçok sıkıntıyı beraberinde getiriyor. Halkımız bu konudan son derece rahatsız. Kendimizi onların yerine koyup empati yapmalıyız. Amacımız hiç kimseyi mağdur etmek değil.  Bu konuya gönüllü olarak yaklaşmamız gerekir, esnafımız ve vatandaşımız duyarlık göstermeli, sorumluluk edinip Beyşehir’e ve Beyşehirliye yakışanı yapmalıdır. Öncelikle esnaf kardeşlerimizden bu konuda belediye çalışanlarımıza yardımcı olmalarını bekliyoruz. Kaldırım işgali yapmayan ve konuyla alakalı gerekli hassasiyeti gösteren esnaflarımızda da teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL