Arşiv

Kar mücadelesi sürüyor

  BEYŞEHİR-Beyşehir ilçesinde kar yağışı sürerken, Belediye ekiplerinin karla mücadele çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Belediye ekiplerinin kent merkezinde devreye koyduğu 7 araçla..

Kar mücadelesi sürüyor

 

BEYŞEHİR-Beyşehir ilçesinde kar yağışı sürerken, Belediye ekiplerinin karla mücadele çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Belediye ekiplerinin kent merkezinde devreye koyduğu 7 araçla karla mücadele çalışmalarını kesintisiz sürdürdüğünü bildirdi.

Beyşehir Belediyesi’nin bir yandan karla mücadelesinin sürerken, diğer yandan kar yağışının kentte devam ettiğini vurgulayan Taşcı, kayganlaşan yollarda yaşanan çok sayıda maddi hasarlı kazalar nedeniyle sürücüleri de uyardı.

Beyşehirli sürücülerden özellikle karlı havalarda araçlarının yolda yürümeye müsait olmayanları dışarı çıkarmamalarını isteyen Taşcı, “Vatandaşlarımızın araçları karda yürümeye müsait değilse, lütfen araçlarını trafiğe çıkarmasınlar. Zincir takmadan, kar lastiği takmadan kesinlikle yollara çıkmasınlar. Çünkü, bu takdirde üzücü kazalara sebebiyet verebiliyorlar.”dedi.

2-3 santimlik kar yüksekliğinin bile yollarda buzlanmaya sebebiyet verebildiğini anlatan Taşcı, şunları kaydetti:

“Belediye olarak ne kadar karları temizlesek de, tuzlama çalışması yapsak da gördüğünüz gibi kar yağmaya devam ettiği için böyle sıkıntılar yaşanabiliyor. Vatandaşlarımızdan bu hususu özellikle dikkate almalarını istirham ediyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL