ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Kaybolan Genci Arama Çalışmaları devam Ediyor

          HÜYÜK –  Hüyük ilçesi Tolca köyünde açıldıkları kayıktan yüzmek amacıyla suya atladıktan sonra yaklaşık 2 metre derinliğe sahip olduğu belirtilen suda gözlerden kaybolan 16 yaşındaki..

Kaybolan Genci Arama Çalışmaları devam Ediyor

          HÜYÜK –  Hüyük ilçesi Tolca köyünde açıldıkları kayıktan yüzmek amacıyla suya atladıktan sonra yaklaşık 2 metre derinliğe sahip olduğu belirtilen suda gözlerden kaybolan 16 yaşındaki Nazım Kayal’ı arama çalışmaları ikinci gününde sürüyor. Gencin gölde kaybolduğu haberi ile birlikte dün başlatılan arama çalışmaları, bugün sabah erken saatlerde Beyşehir Belediyesi Arama Kurtarma ekibi su altında arama çalışmalarına yeniden başlarken, Beyşehirli dalgıçlara Konya AFAD ile Mersin’den gelen deniz polisi dalgıç ekipleri de destek verdi. Dalgıçlar su altında dip arama gerçekleştirirken, su yüzeyinden ise sonar cihazı ile kayıp gencin yeri belirlenmeye çalışıldı. Ancak, suyun bulanık olması nedeniyle görüntü alamayan dalgıçlar çalışmalarını güçlükle yürüttü. Öğlen saatlerine kadar devam eden su altı arama çalışmalarının sonuç vermemesi üzerine bölgedeki balıkçılar devreye girdi. Iğrıp denilen ağlarla kayıp genci derinliklerde arayan balıkçılar, açıktaki değişik noktalarda çalışma yürüttü. Ancak, aradan geçen 24 saate rağmen kayıp genç bulunamadı.

            Bölgeye Hüyük İlçe Belediye Başkanı Nusret Akgümüş ile Kıreli Belde Belediye Başkanı Ali Mermer de gelerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alırken, kayıp gencin annesi ve babası da arama çalışmalarını bölgeye toplanan balıkçılar ve vatandaşlarla birlikte sahilden izledi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL