ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Konya’dan Diyarbakır’a Kardeşlik Köprüsü

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti İl Başkanlığı tarafından terörden zarar gören vatandaşlara ulaştırılmak üzere 1 TIR insani yardım malzemesinin Diyarbakır’a yolcu edildiği programa katıldı.       Yardımların..

Konya’dan Diyarbakır’a Kardeşlik Köprüsü

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti İl Başkanlığı tarafından terörden zarar gören vatandaşlara ulaştırılmak üzere 1 TIR insani yardım malzemesinin Diyarbakır’a yolcu edildiği programa katıldı.
       Yardımların yola çıkarılışı sırasında konuşan AK Parti İl Başkanı Musa Arat, devletin, Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarına karşı sivil halkı korumak için başlattığı mücadelenin devam ettiğini söyledi. Temin edilen ihtiyaç malzemeleri Sur’a, Cizre’ye, Silopi’ye ve Beytüşşebap’a ulaştırılacağını belirten Arat, “Biz Kürt’üz, Arap’ız Türk’üz ama birlikte Türkiye’yiz ve hep birlikte kardeşiz. Bu kardeşliğin nişanesi olarak da bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bu yardım ve desteklerimiz devam edecektir” dedi.
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, millet olarak bir vücudun azaları gibi olduklarını ifade ederek, “Nerede bir ıztırap varsa Konya olarak aynı ızdırabı duyuyoruz. Terörü ve teröristleri şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin birliği ve beraberliğine, milletimizin birlik ve bütünlüğüne uzanan bütün ellerin kırılacağı ve milletimizin birliğini bozmaya çalışanların ulaşamayacağının bir daha altını çiziyorum. Yardım kampanyasına katkı yapan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
       AK Parti Konya Eski Milletvekili ve Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkan Yardımcısı Mustafa Kabakcı da, “Bugün oralarda terör tarafından baskılanan, evleri yurtları tahrip edilen kardeşlerimizin yanına gidiyoruz. Türkiye’nin bir bütün olduğunu ve birlikte Türkiye olduğumuzu tüm dünyaya göstereceğiz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından toplanan yardımların olduğu TIR, bölgeye hareket etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL