Arşiv

Konya ve Karamanlı Tekvandocular Beyşehir’de

BEYŞEHİR – Karaman ve Konya’da faaliyet gösteren kulüp ve salonlardan Beyşehir ilçesine gelen tekvandocular, burada Ali Akkanat Kampüsü’ndeki kapalı spor salonunda Beyşehirli sporcularla ortak antrenman ve müsabakalar yaptı.     ..

Konya ve Karamanlı Tekvandocular Beyşehir’de

BEYŞEHİR – Karaman ve Konya’da faaliyet gösteren kulüp ve salonlardan Beyşehir ilçesine gelen tekvandocular, burada Ali Akkanat Kampüsü’ndeki kapalı spor salonunda Beyşehirli sporcularla ortak antrenman ve müsabakalar yaptı.
         Karaman Tekvando İl Temsilcisi Ali Can, Beyşehir Belediyespor Kulübü tekvando antrenörü Nafiz Çakır hocanın Türkiye çapında tanınan ve kendini kanıtlamış, ülkeye çok sayıda milli sporcular yetiştirmiş bir isim olduğuna dikkati çekerek, “Biz de onun talebeleriyle birlikte önümüzdeki dönem yapılacak Türkiye şampiyonalarına daha iyi hazırlanabilmek ve ortak bir çalışma yapmak için Beyşehir’de bir araya geldik” dedi. Beyşehir’deki iki günlük çalışma programının bölgedeki sporcuların birbirleriyle tanışma ve kaynaşması açısından da önemli olduğunu, sporun temelinde de bunun var olduğunu dile getiren Can, “Sporcuların, sadece kendi salonlarında çalışması yeterli olmuyor. Mutlaka farklı çocuklarla antrenman ve maç yapması da lazım. Biz burada sporcularımıza bu imkanı sunmaya çalışıyoruz. Ayrıca, buranın atmosferi de çok güzel, bol ormanı var, çocuklar geziyorlar, bol oksijen topluyorlar” diye konuştu.
          Çatalhüyük Çumra Belediyespor Kulübü tekvando antrenörü Veli Yılmaz ise, Beyşehir’e 10 sporcuyla geldiklerini belirterek, “Buraya antrenman yapmaya ve altyapımızı güçlendirmeye geldik. Çumra olarak geçen yıl bir Dünya ve Avrupa üçüncüsü sporcular çıkardık. Belediye olarak bizim herhangi bir hedefimiz yok ama kendimizin bireysel hedefleri var. Çocuklarımızı en üst düzeye getirebileceğimiz şekilde çalışarak bir yerlere getirmek istiyoruz, asıl hedefimiz bu” şeklinde konuştu.
         Konya Zirvespor Kulübü tekvando antrenörü Celal Şen de, Konya’dan 6 sporcu ile Beyşehir’e geldiklerini belirterek, bu tür çalışmaları bundan sonra sık sık yapmak istediklerini söyledi.
         Beyşehir Belediyespor Kulübü tekvando antrenörü Nafiz Çakır da, Karaman ve Konyalı sporcuların tekvandoda başarı grafiğini daha da üst noktalara taşıyabilmek için bu tür ortak programlar yaparak tekvandoda güç birliği yaptığını söyledi. Önlerinde bulunan minikler, yıldızlar ve gençler Türkiye şampiyonalarına bu tür çalışma programlarıyla sıkı bir hazırlık içerisinde olduklarına vurgu yapan Çakır, “Burada Konya ve Karaman’dan gelen sporcularla bir araya gelip çalışan sporcularımızın ufku da daha çok gelişiyor. Burada şu an için iki ilden 80’e yakın sporcu bu ortak amaç doğrultusunda bir araya gelerek çalışma sergiliyor. İleriki zamanlarda bizim sporcularımızı da Konya ve Karaman’a götürerek bu çalışmaları devam ettireceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL