Arşiv

Konya Yolunda Çalışmalar Hızlandı

BEYŞEHİR – Seçimlerden önce Beyşehir’e gelerek Beyşehir-Konya Karayolu bölünmüş yol çalışmalarının 2015 yılı sonunda bitirileceği müjdesini veren Karayolları Genel Müdürü Cahit Turan’ın talimatı üzerine sözkonusu güzergah üzerinde devam eden çalışmalar..

Konya Yolunda Çalışmalar Hızlandı

BEYŞEHİR – Seçimlerden önce Beyşehir’e gelerek Beyşehir-Konya Karayolu bölünmüş yol çalışmalarının 2015 yılı sonunda bitirileceği müjdesini veren Karayolları Genel Müdürü Cahit Turan’ın talimatı üzerine sözkonusu güzergah üzerinde devam eden çalışmalar dikkat çekici ölçüde hızlandırıldı.Yolun tamamlanan kesimlerinde asfaltlama faaliyetlerine de başlandı.
       AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu da, bayramlaşma programı çerçevesinde geldiği Beyşehir’de, parti teşkilatında yaptığı açıklamada, bölünmüş yol çalışmalarına değindi.
       Bölünmüş yol çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Babaoğlu, “Birkaç gündür biliyorsunuz Altınapa barajından Kızılören’e kadar olan yer açıldı, asfaltlanması tamamlanmıştı, açıldı. Öbür taraf kapatıldı ama o yolu kullanabiliyoruz şu anda ve çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor”dedi.
“BEYŞEHİR AKIM YOLU HALİNE GELECEK, BUNA HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”
       Karayolunda çalışmaları üstlenen firmaların müteahhitleri ile Karayolları Bölge Müdürlüğü ilgilileri ile bu konuda sürekli irtibat halinde olduklarını ve görüşmeleri sürdürdüklerini anlatan Babaoğlu, çalışmalarla ilgili bir darboğaz olduğu anlarda duruma müdahale ederek faaliyetlerin hız kesmemesi konusunda ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini dile getirerek, şu bilgileri verdi:
       “AK Parti Konya İl Teşkilatı’ndan ilçe koordinatörümüz Levent beyle birlikte Bölge Müdürlüğü ve müteahhitler ile toplantılar yaptık, herhangi bir darboğaz, sıkıntı olursa müdahale etmeye çalışıyoruz. Amacımız, Karayolları Genel Müdürümüzün Beyşehir’de ifade ettiği gibi yıl sonu itibariyle çalışmaların bitirilmesi konusunda elimizden gelen her türlü mücadeleyi vermeye çalışıyoruz. Çünkü bu yolun tamamlanması, Gembos tünellerinin de açılmasıyla beraber Beyşehir zaten bir akım yolu haline gelecek ve bizim Beyşehir olarak belediye başkanımızın da ifade ettiği gibi buna hazırlıklı olmamız gerekiyor. Beyşehir’i bu insan ve araç akımına hazırlamamız lazım. Bunun için de gerekli planlamaları yapmamız lazım. Afyon’daki o bölge yollarının kesişme noktası gibi Beyşehir’e yeni alanlar üretmemiz ve genişleme alanı ortaya koymamız gerekiyor. Hatta, bunu Antalya’dan Kayseri’ye gidecek demiryolunu da düşünerek planlamamız gerekiyor.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL