Arşiv

Kültür Merkezi İmzaları atıldı

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği Kültür Merkezi  Projesi için ihaleyi üstlenen firma ile yapım sözleşmesi imzalandı. Beyşehir Belediye Başkanlığı makam odasında gerçekleştirilen imza töreninde taraflar “hayırlı olsun” temennileriyle sözleşmeye..

Kültür Merkezi İmzaları atıldı

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği Kültür Merkezi  Projesi için ihaleyi üstlenen firma ile yapım sözleşmesi imzalandı. Beyşehir Belediye Başkanlığı makam odasında gerçekleştirilen imza töreninde taraflar “hayırlı olsun” temennileriyle sözleşmeye imza atarken, yapımının  450 günde tamamlanması öngörülüyor. Belediye Başkanı Murat Özaltun, karşılıklı olarak imzaların atılmasının ardından yaptığı açıklamada, Beyşehir Kültür Merkezi’ni ilçe halkının yıllardır hasretle beklediğini belirterek, “Kültür Merkezi’nin yapımı için ihaleyi üstlenen firmamızla sözleşmeyi imzaladık. Beyşehir’imize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”dedi. Beyşehir’de, mevcut Belediye’ye ait yaklaşık 250 kişi kapasiteli olan Göl Düğün Salonu’nun ilçenin ihtiyacına cevap veremediğini vurgulayan Özaltun, “Geldiğimiz ilk günden beri bunun sözünü vermiştik. Demiştik ki, ‘Beyşehir’e yakışır, Beyşehir’in vizyon projesi olan Kültür Merkezi’nin ihalesini yapacağız ve bir an önce Beyşehir’imize kazandırma noktasında gayret göstereceğiz’…  Şükürler olsun ki, yoğun geçen bir proje çalışmasından sonra, ihaleye çıkıldı. Yaklaşık 6 ayrı firmamız ihaleye girdi. Ankara firması olan Akçim Yapı Endüstri Firması ihaleyi aldı. Şartnameye göre, 450 gibi kısa bir sürede başlanmasını ve bitirilmesini hedefliyorduk. Ancak, sözleşmeyi imzalarken  firma yetkilisi Büçhan Kaya Bey’le onun konuşmasını da yaptık. 450 değil de 400 günde bitirmenin yollarını arayacaklar. İnşallah 400 gün veya bir yıl gibi kısa bir sürede Beyşehir Kültür Merkezimizin ilçemize kazandırılmasını umuyor ve  bekliyoruz.”dedi.
       Kültür Merkezi binasının, ilçe halkının ‘Hindi Çiftliği’ olarak bildiği Konya yolu üzerindeki 4 bin 958 metrekarelik açık alanda bin 815 metrekarelik alan üzerine  inşa edileceğini vurgulayan Özaltun, şöyle devam etti: “Kültür merkezinin içerisinde öncelikle zeminde 650 metrekarelik alışveriş merkezi yapılabilecek bir yerimiz var. Hemen onun üzerinde 650-800 metrekare civarında düğün salonu yapılabilecek bir alanımız var. Hemen onun üzerinde de yaklaşık bin kişilik konferans, toplantı yapılabilecek bir alanımız oluşacak. Son katında 1+1 iş merkezi veya lojman şeklinde kullanılabilecek yerlerimiz var. Çok amaçlı bir Kültür Merkezi aslında. İnşallah Ekim ayı içerisinde burada bir temel atma töreni düzenleyeceğiz. Şimdiden Beyşehirli hemşehrilerimizi düzenleyeceğimiz temel atma törenine davet ediyorum” dedi.
        Akçim Yapı Endüstri Firması Yetkilisi Güçhan Kaya da, Beyşehir Belediyesi’nin böyle prestij bir  projesini üstlendikleri için firma olarak gururlu olduklarını belirterek, “Bitirdiğimiz zaman bu bize daha da büyük mutluluk verecektir. Süresinden önce de bitireceğimizi düşünüyoruz. Belediyemize hayırlı olsun.”diye konuştu. Kültür Merkezi tamamlandığında, bünyesinde çok amaçlı salon, düğün salonu, toplantı salonları, sergi alanı, konferans salonu, teras kafeteryası, alışveriş merkezi ve çeşitli donatılar yer alacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL