Arşiv

Kültür Merkizi İnşaatına Sanal Takip

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçesi’nde bir süre önce görkemli bir törenin ardından temeli atılarak yapımına başlanan Kültür ve Yaşam Merkezi’nin devam eden inşaat çalışmaları artık internet ortamından da canlı olarak  izlenmeye..

Kültür Merkizi İnşaatına Sanal Takip

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçesi’nde bir süre önce görkemli bir törenin ardından temeli atılarak yapımına başlanan Kültür ve Yaşam Merkezi’nin devam eden inşaat çalışmaları artık internet ortamından da canlı olarak  izlenmeye  başladı.
       Beyşehir Belediyesi tarafından Beyşehir-Konya Karayolu’nun 1.kilometresi üzerine  yaptırılan  ve ihaleyi üstlenen firma tarafından başlatılan Kültür Merkezi’nin inşaat çalışmaları, temelinin atıldığı günden bu yana ara vermeden devam ediyor.
         Beyşehir Belediyesi  her geçen gün yükselen inşaatın yapımının dünyanın her yanından internet ortamında da 24 saat canlı olarak izlenebilmesi için bir çalışma başlattı. İnşaat alanına kurulan kamera sistemi, canlı yayınla görüntüleri bilgisayar ekranlarından izlemek isteyenlere aktarabiliyor.
         Çalışmayla, Beyşehir Belediyesi’nin resmi sitesini ziyaret edenler, Kültür Merkezi’ndeki inşaat faaliyetlerinin hangi noktaya ve aşamaya geldiğini kendi gözleriyle de görebilme imkanına sahip oldu. 
        Belediye Başkanı Murat Özaltun, Konya’da yapılan dünyanın en büyük stadlarından   TORKU Arena Stadı’nın da inşaat çalışmaları esnasında  benzer bir çalışmanın sergilendiğini hatırlatarak, “Bu konuda Konya Büyükşehir Belediyemizden esinlenerek biz de bu çalışmayı Beyşehir’de hayata geçirdik. Amacımız, devam eden ve her gün yürütülen çalışmalarla biraz daha yükselen Kültür Merkezi inşaatının hangi aşamaya geldiğini internet ortamında vatandaşlarımıza gösterip canlı olarak izlettirebilmektir. Arzu eden vatandaşlarımız belediyemizin resmi sitesine giriş yaparak canlı yayın bölümünden Kültür Merkezi’ni  tıklayarak görüntülerin bilgisayar ekranında önüne gelmesini sağlayabilecektir.”dedi.
         Özaltun, aynı zamanda çok amaçlı bir Kültür Merkezi olacak yapının tamamlanmasının ardından bu bölgenin ilçenin yeni bir yaşam alanı haline geleceğini de belirterek, “İlçemizin yeni cazibe merkezi artık burası olacak. Bin 815 metrekarelik alan üzerine inşa edilen Kültür Merkezi’nin bünyesinde, zemininde  Beyşehir’in en büyük AVM’si olabilecek bir alanımız olacak. Ayrıca, ilçenin en büyük düğün salonunun olacağı, bin kişilik konferans salonunun yer alacağı bir merkez olacak.  En üst katında iş adamlarımızın ofis olarak kullanabileceği yerler olacak. İhaleyi üstlenen firmamızın işi bitirme süresi 450 gün ama biz kendilerinden daha kısa sürede inşaatı tamamlamalarını istedik, bu hedefe ulaşabilmek için çalışmalar durmadan ve ara vermeden devam ettiriliyor” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL