Arşiv

Moloz dökenlerin ruhsatı iptal edilecek

       Taşçı, Beyşehir Gölü kıyılarına dökülen moloz ve atıkların geçtiğimiz günlerde basında haber olarak yer almasının ardından Belediye olarak bu konuda uygulanacak yaptırımları yeniden gözden geçirdiklerini söyledi.     ..

Moloz dökenlerin ruhsatı iptal edilecek

 

     Taşçı, Beyşehir Gölü kıyılarına dökülen moloz ve atıkların geçtiğimiz günlerde basında haber olarak yer almasının ardından Belediye olarak bu konuda uygulanacak yaptırımları yeniden gözden geçirdiklerini söyledi.

     Habere konu olan ve çevre kirliliği yaratan göl kıyısındaki moloz ve atıkların belediye ekipleri tarafından kaldırıldığını ve alanın temizlendiğini belirten Taşcı, ilçede gelişigüzel yerlere moloz dökmenin yasak olduğunu ve bu konu üzerinde hassasiyetle durduklarını anımsattı.

     Zabıta Müdürlüğü marifetiyle ilçe genelinde hafriyat işi yapan tüm şirketlere resmi bir uyarı yazısı göndererek, bu konuda uygulanabilecek yasal müeyyideleri hatırlattıklarını ifade eden Taşcı, şunları kaydetti:

     “Firmalara, ‘eğer gösterdiğimiz alanların dışında bir yere hafriyat dökerseniz, çok ciddi cezalarla ve yaptırımlarla karşılaşırsınız’ diye uyardık. Hafriyat için gösterdiğimiz alanlar kullanıma göre değişiklik gösterebiliyor. Bu hafriyatı dökecek firmalarımız bu işi yapmadan önce Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü’ne müracaat edip, Zabıta ekiplerimizin gösterdiği yerlere molozları dökmek zorundalar. Geçen gün basına da haber olan yer konusu, bizim izin verdiğimiz alanın dışındadır. Bununla birlikte Seydişehir yolu ve Soğla bölgesinde de izinsiz hafriyat dökümleri yapılıyor. Bu konuda ciddi yaptırımlar uygulandı.Cezalar da kestik. Ama, artık işyeri mühürlemeye ve ruhsat iptal etme işlemine kadar da bu uygulamayı bizzat götüreceğim.”

     Beyşehirli vatandaşlara da bu konuda görev düştüğünü, böyle durumları gördüklerinde durumu hemen Belediye’ye ihbar etmeleri gerektiğini de belirten Taşcı, şunları kaydetti:

     “Vatandaşlarımızdan özellikle bunu rica ediyorum.   Gelişigüzel yerlere çöp atanları, moloz dökenleri lütfen bize ihbar edin. Zabıta ekiplerimiz, anında müdahale edeceklerdir ve gerekli yaptırımları uygulayacaklardır.Tabiatı, doğayı biraz daha koruyalım. Gölümüze sahip çıkalım. Beyşehir Gölü son 25-30 yılın en yüksek su seviyesine ulaştı, bu güzellikler yaşanırken bir de kıyılarını ve çevresini bu tür hareketlerle kirletmeyelim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL