Arşiv

O Kazanırsa Köyü De Kazanacak

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Normal Tablo”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:”Times New Roman”; mso-ansi-language:#0400;..

O Kazanırsa Köyü De Kazanacak

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

BEYŞEHİR-Eskişehir’de yapılan bölge finali birinciliği yarışmasında ipi göğüsleyerek Çanakkale’de 15 Haziran’da yapılacak Türkiye Birinciliği yarışmasına katılmaya hak kazanan Beyşehirli kadın çiftçi Ayşe Doğan Beyşehir Ziraat Odası ve Süt Üreticileri Birliği tarafından altınla ödüllendirildi.

Beyşehir İlçe, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde düzenlenen ödül törenine İlçe, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nurettin Karşıyaka, Beyşehir Ziraat Odası Genel Sekreteri Faruk Aydın, Beyşehir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Murat Erdir, Tarım danışmanı Ziraat Mühendisi Dilek Dilsiz ve kadın çiftçi Ayşe Doğan katıldı.

Beyşehir İlçe, Gıda ve Hayvancılık Müdürü Nurettin Karşıyaka, 15 Haziran’da Çanakkale’de yapılacak Türkiye birinciliği yarışmasında Konya olarak birincilik için uğraş vereceklerini belirterek, kadın çiftçi Ayşe Doğan’a güvendiklerini söyledi. Gösterdiği başarıdan ötürü çiftçi kuruluşlarının Ayşe Doğan’ı ödüllendirerek teşvik etmesinin oldukça önemli olduğunu vurgulayan Karşıyaka, “Gösterdikleri duyarlılıktan ötürü başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu tür teşvikler ileride diğer çiftçilerimizin de başarılı olmasını sağlayacaktır. Ayrıca kadın çiftçimiz de inşalla Çanakkale’de bu dopingle Beyşehir’e birincilikle dönecektir. Kadın çiftçimiz, halen tarım danışmanı Ziraat mühendisimizin nezaretinde yarışmaya çok sıkı ve ciddi bir şekilde çalışıyor, inşallah bu çalışmalarının meyvesini Çanakkale’de alacağız.”diye konuştu.

Beyşehir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Murat Erdir de, birlik olarak elde edilen bu başarıdan fevkalade onur duyduklarını dile getirerek, “Başarılarının devamını diliyorum. Bu örnek davranışın, ilçemizdeki kadın, erkek tüm çiftçilerimize örnek olmasını diliyorum. Birlik olarak bu tür faaliyetlerde yarışarcak, mücadele edecek tüm kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”dedi.

Beyşehir Ziraat Odası Genel Sekreteri Faruk Aydın ise, Konya’ya bölge birinciliği kazandıran Doğan’a başarısından dolayı teşekkür etti. Beyşehir ve Beyşehir çiftçisinin adını duyuran Doğan’ın Çanakkale’deki yarışmada da birinciliği elde edeceğine inandığını belirten Aydın, “Her zaman yanında olduğumuzu bilmesini istiyoruz. Beyşehir çiftçisinin teknik açıdan bilgiye ve donanıma değer verdiğinin göstergesidir bu, ancak Beyşehir’deki tarımın yapısal sorunlarının devletimiz tarafından çözüldüğü zaman, üretime, milli gelire Beyşehir çiftçisinin de üst düzeyde katkı sağlayacağının belgesidir. Bu açıdan önemsiyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.”dedi.

Akburun Köyü Tarım Danışmanı Dilek Dilsiz ise, geçen yıl yerleşim birimine atandığında Ayşe Doğan’la tanışma imkanı bulduğunu belirterek, “Ayşe, ilk tanıştığımızda babasına dönüp; ‘baba beni de okutsaydın, ben de böyle ziraat mühendisi olup, köye yardımcı olabilirdim”dedi.

Müdür Bey yarışmadan ilk bahsettiği zaman, ilk aklıma gelen de Ayşe oldu. Köyde tarım ve hayvancılık iç içe. Sürekli olarak Ayşe tarım ve hayvancılıkla ilgileniyor. Bizim amacımız; sadece bir farkındalık yaratmaktı. Yaptığı işi neden yaptığını öğrenmesiydi. Emeğimizin karşılığını da fazlasıyla aldık.”dedi.

Konuşmaların ardından Ayşe Doğan çeyrek altınla ödüllendirildi.

Öte yandan, Bölge birincisi kadın çiftçi Ayşe Doğan, ödül töreninden sonra İlçe, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nurettin Karşıyaka ve Tarım Danışmanı Ziraat Mühendisi Dilek Dilsiz Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük’ü  makamında ziyaret etti.

Kaymakam Başıbüyük, Ayşe Doğan’ı konuşmasında tebrik edip kutlarken, “Buraya katılmak bile bir cesaretti. Takdir edilmeye değer diye düşünüyorum. Tarım İl Müdürümüz bile bu başarıya aşırı şekilde seviniyor. Ayşe kızımızı bu başarısından ötürü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL