Arşiv

Olimpiyatlara burada hazırlanıyorlar

BEYŞEHİR-Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bir süre önce yapımı tamamlanan ve Konya’da açılan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde Beyşehir’den 4 milli tekvandocu kamp yaparak olimpiyatlara hazırlanıyor. Beyşehir Belediyespor Kulübü tekvando antrenörü..

Olimpiyatlara burada hazırlanıyorlar

BEYŞEHİR-Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bir süre önce yapımı tamamlanan ve Konya’da açılan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde Beyşehir’den 4 milli tekvandocu kamp yaparak olimpiyatlara hazırlanıyor.

Beyşehir Belediyespor Kulübü tekvando antrenörü Nafiz Çakır, yaptığı açıklamada, tekvandonun  yanı sıra bisiklet ve halter branşlarında da hizmet veren merkezde olimpiyatlarda başarı elde etmek ve madalya hedeflerini en üst seviyede tutmanın amaçlandığını belirterek, “Olimpiyatlara daha fazla sporcuyla katılmak ve daha fazla madalya alabilmek için Konya’da da açılan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde Beyşehirli 4 sporcumuz kamp yapmaya başladı. Tekvandoda bu merkezden Federasyonun belirlediği Avrupa’da derece yapmış sporcular yararlanabiliyor. Beyşehir’den 4 sporcumuz 40 gündür Konya’da bu merkezde kamp yapıyor. Performanslarına göre burada 500 ila bin 500 lira arasında değişen maaşlar alıyorlar. İnşallah önümüzdeki Olimpiyatlarda bu sporcularımızdan biz de başarı bekliyoruz. Zaten merkezdeki kampa katılan sporcularımızın çeşitli uluslar arası turnuvalarda dereceleri var.”diye konuştu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL