Arşiv

Özaltun’dan Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

BEYŞEHİR – Başkan Özaltun,  “Çanakkale Zaferi milletimizin iradesinin, inancının, azminin, bağımsızlık mücadelesinin, kahramanlık ve fedakârlığının göstergesi olmakla birlikte, Türk Milletinin asla esaret altına alınamayacağının da ilanıdır.”dedi           ..

Özaltun’dan Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

BEYŞEHİR – Başkan Özaltun,  “Çanakkale Zaferi milletimizin iradesinin, inancının, azminin, bağımsızlık mücadelesinin, kahramanlık ve fedakârlığının göstergesi olmakla birlikte, Türk Milletinin asla esaret altına alınamayacağının da ilanıdır.”dedi
            Başkan Özaltun mesajında şu ifadelere yer verdi  “Bugün 100. yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutladığımız Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için varını, yoğunu ortaya koyan bir milletin gücünü dünyaya duyuran bir destandır. Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, içinde bulunduğu şartlar ne olursa olsun, milletimizin, bulunamayacağı fedakarlık, kazanamayacağı başarı olmayacağının da bir kanıtıdır.  İşte bu yönüyle Çanakkale Zaferi, milletimize nesilden nesile ilham kaynağı olabilecek, yol gösterebilecek büyük bir öneme ve yere sahiptir. Dünyaya “Çanakkale Geçilmez” diyerek tarihin akışını değiştiren şanlı ecdadımızın sarsılmaz inancı ve mücadelesi sonucu, bugün bizler bu topraklar üzerinde geleceğe gururla,güvenle yürümekteyiz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyorum ki, yarınlarımız daha güzel olacaktır. Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümünde, “Çanakkale Geçilmez” sözünü şanlı tarihimize altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden,   aziz şehitlerimizi ve ebediyet intikal eden kahraman gazilerimizi hürmet ve rahmetle yad ediyor, saygı, minnet ve şükranla anıyorum. ”dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL