Arşiv

Özaltun: Batık teknelerden çok şikayet aldık

BEYŞEHİR – Beyşehir Gölü kıyılarında görüntü ve çevre kirliliği oluşturduğu gerekçesiyle yapılan çalışmayla tatlı sulardan batık tekne ve gezinti yatların çıkarılması memnuniyet yarattı.       Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun,Başkan..

Özaltun: Batık teknelerden çok şikayet aldık

BEYŞEHİR – Beyşehir Gölü kıyılarında görüntü ve çevre kirliliği oluşturduğu gerekçesiyle yapılan çalışmayla tatlı sulardan batık tekne ve gezinti yatların çıkarılması memnuniyet yarattı.
       Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun,Başkan Yardımcısı Kahraman Göksu ile birlikte çalışma yürütülen göl kıyısında incelemede bulunurken, Beyşehir Belediyesi Sualtı Arama Kurtarma ekiplerinin de destek verdiği faaliyet ile geçtiğimiz yıllarda şiddetli fırtına nedeniyle batarak göl sularına gömülen 2 teknenin vinç yardımıyla karaya çıkarıldığını bildirdi. Özaltun, konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: Binlerce Beyşehirli ve tatilcinin her gün ziyaret ettiği akşam saatlerinde göl kıyısına gelerek güneşin batışını seyrettiği kıyılarda batık teknelerin ve yatların olması göze hoş gelmiyordu. Bu konuda da vatandaşlarımızdan çok şikayet alıyorduk. Görüntü kirliliğinin yanında çevre kirliliği oluşturan batıkların gölden çıkartılmasını göreve geldiğimiz zaman planladık. Ancak; ilkbahar ve yaz döneminde Beyşehir Gölü sahilinin kalabalık olması nedeniyle vatandaşımızı da rahatsız etmemek adına Sualtı Arama Kurtarma Timleri, Fen İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğümüzün koordineli çalışmaları sonunda göl içerisinde ki batık tekne ve yatı kısa bir sürede gölden çıkardık”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL