Arşiv

Özaltun, Fotoğrafçılarla Birarada

BEYŞEHİR – Beyşehir Fotoğraf Topluluğu Başkanı Seyit Konyalı ve topluluğa üye birçok isim göl kıyılarında buzları kırarak avlanma faaliyetlerini sürdürmeye çalışan balıkçıların zorlu mesailerini ölümsüzleştirebilmek için seferber oldu. Buz tabakasının..

Özaltun, Fotoğrafçılarla Birarada

BEYŞEHİR – Beyşehir Fotoğraf Topluluğu Başkanı Seyit Konyalı ve topluluğa üye birçok isim göl kıyılarında buzları kırarak avlanma faaliyetlerini sürdürmeye çalışan balıkçıların zorlu mesailerini ölümsüzleştirebilmek için seferber oldu. Buz tabakasının üzerine çıkarak fotoğraf makinelerinin deklanşörlerine basan fotoğraf sanatçıları, balıkçıların yaşadığı çile dolu anları en güzel şekilde fotoğraf karelerine yansıtabilmek için çaba gösterdi, gün boyu değişik noktalarda değişik enstantaneleri yakalayabilmek için mesai yaptı.
       Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, fotoğraf sanatının duayen isimleri ile çalışma yürüttükleri sahada biraraya geldi.
        Özaltun, burada yaptığı açıklamada, Beyşehir’in doğal güzelliklerinden övgüyle söz ederken, fotoğraf severlerin ilçenin tanıtımına da çok büyük katkılar sunduğunu belirterek “Beyşehir dört mevsim bir başka güzel. Yazı ayrı, baharı ayrı, kışı farklı farklı güzellikler sergiliyor. Beyşehir’imizin bu doğal güzelliklerini her fırsatta fotoğraflayan yerel fotoğrafçılarımız var. Bunların pek çoğu çok sayıda ödül almış isimler. Ayrıca, Türkiye’nin farklı noktalarından zaman zaman Beyşehir’e gelen fotoğrafçılar da var. Onlar da değişik mevsimlerde gelip burada yaptıkları çalışmalarla bakmaya doyamayacağınız güzel eserlere imza atıyorlar. Beyşehir, şu anda donan göl kıyılarıyla,  kış mevsimiyle de adeta kartpostallık manzaralar sergiliyor. Beyşehir’in her mevsim sergilediği bu görsel zenginliklerden haliyle gurur duyuyoruz, mutlu oluyoruz.”dedi.
       Özaltun, fotoğrafçılığa ve doğal güzelliğe ilgi duyanları Beyşehir’e gelmemişse mutlaka görmeye davet ederken, “Herkesi ömründe dünyadaki cennet olarak nitelendirdiğimiz Beyşehir’i mutlaka görmeye çağırıyoruz. Bunu her fırsatta dile getiriyoruz. Çünkü, burada görülmeye değer çok fazla görseller ve tarihi, doğal zenginlikler var. Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü, günbatımı ve gündoğumu ile  buz tuttuğundaki görselleriyle, Anamas Dağı ile tarihi Kubadabad Sarayı, Eşrefoğlu Camisi, Fasıllar anıtları ve Eflatunpınar Havuzu gibi tarihi miraslarıyla yaşanılması, görülmesi gereken bir ilçe. İşte böylesine bir ilçeye hizmet etmek herkese nasip olmaz. Biz de Beyşehir Belediyesi olarak Sultan Alaeddin Keykubat’ın ‘cennet ya burasıdır, ya da buranın altında’ dediği yöremize hizmet etmekten büyük bir keyif alıyoruz, gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.
        Çektiği fotoğraflarla çok sayıda ödülün sahibi olan Beyşehir Fotoğraf Topluluğu Başkanı Seyit Konyalı ve beraberindeki fotoğraf severler kendileriyle sohbet eden ve taleplerini dinleyen Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’la günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL