ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Özaltun: İftar Sofrası Geleneği Devam Edecek

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, ramazan ayında iftar yemeği organizasyonunu Göl Feneri Derneği ile birlikte müşterek yürüteceklerini söyledi. Göl kenarındaki festival alanında kurulacak olan iftar sofrasında..

Özaltun: İftar Sofrası Geleneği Devam Edecek

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, ramazan ayında iftar yemeği organizasyonunu Göl Feneri Derneği ile birlikte müşterek yürüteceklerini söyledi. Göl kenarındaki festival alanında kurulacak olan iftar sofrasında vatandaşların iftarını açabileceğini belirten Özaltun, burada önceki yıllarda olduğu gibi iftar yemeği vermek isteyen Beyşehirli esnaf, işadamı ve hayırseverlerin Belediye ya da Göl Feneri ile irtibata geçebileceğini anımsattı.Bu yıl da, bu tür organizasyonlara hayırsever vatandaşlar, esnaf ve işadamlarının katkı ve destek vereceğine inandığını belirten Özaltun, “İstemeleri halinde, o günkü iftar yemeğine katkı sunanların isimlerini verebiliyoruz.”dedi.
        İftar sofrası geleneğinin Beyşehir merkezin yanı sıra ilçeye bağlı mahallelerde de devam edeceğini belirten Özaltun, “Bu yıl geçtiğimiz yıl iftar yemeği vermediğimiz farklı mahallelerimizde iftar sofraları kurmayı planlıyoruz. Hedefimiz;  kalan 4 yılda iftar sofrası kurmadığımız mahallemizin kalmaması. Ayrıca, ramazan ayı madem paylaşma ayı, biz de meclis üyelerimizle birlikte gelir seviyesi düşük, bakıma muhtaç olan ve Belediyemizin bu hizmetinden yararlanan vatandaşlarımızın evlerini ziyaret ederek onların evinde kuracağımız iftar sofralarına konuk olmak istiyoruz.”dedi.
        Özaltun, Beyşehir Belediyesi’nin ramazan ayında gerçekleştireceği etkinlikler hakkında da bilgiler verdi. 
        Göl kıyısındaki festival alanında 29 gün boyunca devam edecek ramazan etkinliklerinin özellikle çocuklara hitap edeceğini belirten Özaltun, “Çocuklarımızın aklında  ramazan günlerinin kalıcı olması açısından ramazan ayında teravih namazlarından sonra gerçekleştireceğimiz etkinliklerde, okunacak Kur’an-ı Kerim tilaveti, şiirler, ilahiler,yarışmalar gibi değişik aktiviteler olacak. Büyüklerimizin, dedelerimizin ‘biz çocukken… ‘ diye başlayan bir çok ramazan hatırası, anıları vardır. İşte biz de çocuklarımızın kafasında böyle tatlı anılar, hatıralar kalsın diye Kültürparkta değişik programlar düzenleyeceğiz. Bu programlarda çocuklara yönelik aktiviteler ağırlıkta olacak. Sadece Beyşehir merkezde değil, merkez dışında 55 mahallemiz daha var. Geçen yıl ramazan etkinlikleri düzenlediğimiz mahalleler dışında, bu yıl farklı 12 mahalle de daha ramazan etkinliklerimiz olacak.”dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL