Arşiv

Özel Çocukların At Binme Heyecanı

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi, Türkiye Jokey Kulübü’nün  sosyal sorumluluk ve eğlence projesi olan Pony Club aktivitelerinin Beyşehir’de de gerçekleştirilmesini sağlayarak ilçede yaşayan minikleri  pony cinsi atlarla buluşturdu.       Beyşehir..

Özel Çocukların At Binme Heyecanı

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi, Türkiye Jokey Kulübü’nün  sosyal sorumluluk ve eğlence projesi olan Pony Club aktivitelerinin Beyşehir’de de gerçekleştirilmesini sağlayarak ilçede yaşayan minikleri  pony cinsi atlarla buluşturdu.
       Beyşehir Gölü kıyısındaki festival alanında düzenlenen 2 gün süreli etkinliğe katılan çocuklar, hem ücretsiz olarak atlara binmenin keyfini yaşadı, hem de boyama etkinliklerine katılarak eğlenme imkanı buldu. Etkinliğin açılışına katılan Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, Beyşehir Kamil Akkanat Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nden etkinlik için alana getirilen özel çocukları pony cinsi atlara bindirerek aktivitelere katılımını sağladı.
       Etkinlikle ilgili konuşan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Belediyesi olarak sadece büyüklere yönelik değil, çocuklara yönelik de sosyal etkinlikler düzenlemeye gayret gösterdiklerini söyledi. Bu tür etkinleri yaparken geçmişte yapılan klasiklerinin dışına çıkarak Beyşehir’de yine ilk olan ve olacak aktiviteleri gerçekleştirmeye özen gösterdiklerini anlatan Özaltun, “Bunlardan bir tanesi de Konya’da daha önce hiç yapılmamış bir sosyal etkinlik olan Pony Club dediğimiz küçük Midilli atlarıyla yapılan bir aktiviteyi ilçemize getirdik. Bu etkinlikte küçük çocuklar küçük pony atlarla gezinti yaptırılarak, atlara ve hayvanlara sevgi aşılamanın gayreti gösteriliyor. Çocuklar, aynı zamanda hem ata binmeyi öğreniyor, bunun keyif ve heyecanını yaşarken, boyama gibi çeşitli etkinliklere de katılarak eğleniyor.”dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL