Arşiv

Şehitler İçin Hatim ve Mevlud

BEYŞEHİR – Beyşehir’deki tarihi Eşrefoğlu Camisi’nde, son zamanlarda terör saldırıları ve Güneydoğu illerinde yürütülen operasyonlarda şehit düşen güvenlik güçleri için mevlid-i şerif programı düzenlendi. Tarihi mekanda Cuma namazı öncesinde düzenlenen..

Şehitler İçin Hatim ve Mevlud

BEYŞEHİR – Beyşehir’deki tarihi Eşrefoğlu Camisi’nde, son zamanlarda terör saldırıları ve Güneydoğu illerinde yürütülen operasyonlarda şehit düşen güvenlik güçleri için mevlid-i şerif programı düzenlendi. Tarihi mekanda Cuma namazı öncesinde düzenlenen programda Beyşehir eski ilçe Müftüsü Müftü Erdoğan tarafından vaaz verdi. Şehitler için dualar okunurken ibadethaneyi dolduran cemaat de ellerini semaya kaldırarak eşlik etti.
       Emekli Müftü Erdoğan, “Biz Müslüman olarak şehit olmanın en büyük rütbe olarak biliriz ve bunun arzusuyla yaşar ve ölürüz. Biliriz ki, biz ölüm Allah’ın dilemesiyle gelir, bazen yatağında bulur, bazen al sancağın dibinde bulur. Ama her halükarda Müslüman şahadet arzusuyla yaşar: Bundan dolayı biz şehitlerimiz için göz aydınlığı dileriz, dilememiz gerekir. Bu dünya hayatından ayrılırken biz onlara rahmet diliyoruz ama asıl onlar bizim rahmet dilememize ihtiyaç olmayan insanlardır. Onlar peygamberlerin bile imrendiği insanlardır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL