Arşiv

Sigaranın Zararları Etkinliği

         BEYŞEHİR – Çalışan personele yönelik “sigaranın zararları” etkinliği düzenlenirken, vatandaşları bilgilendirmek için ise hastane içerisinde etkinlik standı oluşturuldu. Standda, hastaneye gelen vatandaşlara sigaranın zararlarını anlatan bilgiler..

Sigaranın Zararları Etkinliği

         BEYŞEHİR – Çalışan personele yönelik “sigaranın zararları” etkinliği düzenlenirken, vatandaşları bilgilendirmek için ise hastane içerisinde etkinlik standı oluşturuldu. Standda, hastaneye gelen vatandaşlara sigaranın zararlarını anlatan bilgiler verildi, broşürler dağıtıldı. Aynı zamanda, sigara polikliniği hizmeti ile ilgili olarak da bilgilendirmelerde bulunuldu.
          Hastane personeline yönelik eğitim seminerinde ise, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Tezay Kovan tarafından sigaranın zararları konusunda sunum gerçekleştirildi. Dr.Kovan, sigara alışkanlığının günümüzde tedavi edilebilen bir hastalık olduğunun altını çizerek, Beyşehir’de sigara başlama yaşının 7’lere kadar düştüğünü, bunun önüne geçilmesi gerektiğini  belirtti. Bundan dolayı hastanede eğitim birimi tarafından hafta kapsamında sigarayı bırakma standı açarak konuyla ilgili bilgilendirmeler yaptıklarını anlatan Dr.Kovan, erken yaştaki bağımlılıklar için ise şu uyarıları yaptı: “Erken yaşlarda sigaraya başlayan  çocuklarımızın bu alışkanlıklarına erkenden müdahale edip bıraktırabilmek için bizler halkımıza yardımcı olmaya hazırız. Ama, ebeveynlerimizi de bu konudaki yardım talepleri için hastanemize bekliyoruz.  Türkiye’de milyarlarca lira sigaraya, bir o kadar para da sigaraya bağlı hastalıkların mücadelesi için harcanıyor. Ülkemizde sigaraya karşı etkin bir mücadele sürdürülüyor. Sigara içmek bir hastalıktır, nedeni tütündür ve tedavi edilebilir bir hastalıktır.  Tiryakiler, önce bırakmaya karar vermelidir, sonrasında ise tıbbi yardım almalıdırlar.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL