Arşiv

Silah ve Bakım Eğitimi

BEYŞEHİR – AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, nitelikli ve kalifiye eleman sıkıntısı yaşayan av tüfeği sektörü temsilcilerine yürüttükleri çalışmalarla bu sorunun aşılacağı müjdesini verdi. Akış, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Anamas..

Silah ve Bakım Eğitimi

BEYŞEHİR – AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, nitelikli ve kalifiye eleman sıkıntısı yaşayan av tüfeği sektörü temsilcilerine yürüttükleri çalışmalarla bu sorunun aşılacağı müjdesini verdi. Akış, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Anamas Konukevi’nde katıldığı Beyşehir OSB toplantısında, Türkiye’de ilk kez Beyşehir merkez, Huğlu ve Üzümlü mahallelerinde bulunan endüstri meslek ve çok programlı liselerine silah eğitimi ve bakımı uygulama bölümlerinin açılacağını söyledi. Akış, bu okullarda silah ve bakımı eğitimi alacak öğrencilerin sektörün yaşadığı kalifiye eleman sorununun çözümünde önemli katkı sağlayacağını bu konuda çalışma yürütüldüğünü belirtti.
      Beyşehir’in av tüfeği ve mermer sektörünün önemli merkezlerinden birisi haline geldiğinin vurgulandığı toplantıda, organize sanayi bölgesine yatırım yapan fabrikaların üretime geçtiği zaman yaklaşık 2 bin kişiye yeni istihdam imkanı sağlayacağı, halihazırda olanların ise 220 kişiye iş imkanı sunduğu kaydedildi.
         Toplantının sonunda AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, sanayi bölgesine yatırım yapan firmaların temsilcilerinin yönelttiği soruları cevaplandırdı, aktarılan sorunları dinledi.
         Toplantıya, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir OSB Müdürü Mutlu Korkmaz, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Beyşehir Sorumlusu Ali Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri 4.bölge Sorumlusu Memiş Kunt, Beyşehir OSB mütevelli heyeti ile sanayi bölgesine yatırım yapan firmaların temsilcileri katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL