Arşiv

Siyaset dersi verdi

           Konya’nın yüzyıllarca Selçukluların başkentliğini yaptığını belirten Başkan Uğur İbrahim Altay, “Kadim bir medeniyete başkentlik yapan şehrimize yakışır hizmet ediyoruz. Konya’yı tanımak için önce Selçuklu Medeniyetini..

Siyaset dersi verdi

 

         Konya’nın yüzyıllarca Selçukluların başkentliğini yaptığını belirten Başkan Uğur İbrahim Altay, “Kadim bir medeniyete başkentlik yapan şehrimize yakışır hizmet ediyoruz. Konya’yı tanımak için önce Selçuklu Medeniyetini tanımak gerekir. Osmanlı’ya ışık tutan Selçuklu Medeniyetidir. Selçuklu Medeniyeti; kültür, bilim, düşünce, ticaret ve sanat ile ayrı bir yer edinmiştir. Selçuklu bilim, düşünce ve kültürde önemli isimler yetiştiren bir çoğuna da kucak açan bir Medeniyettir. Adını taşıdığımız Selçuklu bu bakımdan bizim için daha büyük önem taşıyor” dedi.

        Selçuklu’nun Konya’nın en büyük ilçesi haline geldiğini de dile getiren Başkan Altay, “Nüfus ve gelişmişlik bakımından Konya’nın en büyük ilçesi olan Selçuklu’da hizmetlerimizi ortak akıl ile yürütüyoruz. Göreve geldiğimizde ilk olarak ilçemizde yaptığımız anketlerle öncelikli ihtiyaçları belirledik ve bu doğrultuda harekete geçtik. Bir bölgede yapılacak hizmetten önce mutlaka o bölgede yaşayanların fikrini alıyoruz. Hizmet sıralamamızı da buna göre şekillendiriyoruz. Planlı ve programlı çalışmayla, kaynakları en verimli şekilde kullanarak yatırım yapıyoruz. Fiziki belediyecilik kadar sosyal ve kültürel belediyeciliğe de önem veriyoruz. Belediye Başkanlığı bir sevda ve hizmet heyecanı ile yapılmalıdır. Gönlünüzde o şehirle ilgili bir heyecan yoksa başarılı olamazsınız. Geceniz gündüzünüz bu şehir için neler yapabilirim ile dolu olmalıdır. Hizmet ettiğiniz bölgede size sevgi ve güven yok ise, makamınızda işleri sevk ve idare eden biri olmaktan öteye gidilemez. Bu nedenle halkla iç içe olmak gerekir” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL