ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Sokak hayvanları da etkileniyor

  BEYŞEHİR-Çetin kış şartları sadece insanları değil, sokaklarda yaşamak durumunda kalan sokak hayvanlarını da olumsuz yönde etkiliyor.          Hava sıcaklıklarının -10 dereceye kadar düştüğü Beyşehir’de kedi ve köpek gibi sokağa..

Sokak hayvanları da etkileniyor

 

BEYŞEHİR-Çetin kış şartları sadece insanları değil, sokaklarda yaşamak durumunda kalan sokak hayvanlarını da olumsuz yönde etkiliyor.

         Hava sıcaklıklarının -10 dereceye kadar düştüğü Beyşehir’de kedi ve köpek gibi sokağa mahkum bir hayat sürmek zorunda kalan hayvanlar mağdur oldu. Yiyecek bulma ve barınma konusunda sıkıntı yaşayan sokak kedisi ve köpekler, çöp varilleri içerisine kadar girerek açlıktan ölmemek için mücadele veriyor.Bazı sokak hayvanları ise yiyecek için lokanta ve kasap gibi işyerlerinin önünü mesken tutarak, önlerine atılacak yemek ve birkaç parça et parçası bekliyor.

         Bu arada, bazıı hayvanseverler de aç kalan sokak hayvanlarının istifade etmesi için evlerinin önündeki çöp varillerinin kenarına atık yemekler bırakarak duyarlı bir davranış sergiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL