Arşiv

Şükranlarını sundular

BEYŞEHİR – Beyşehir Anamas Konukevi’nde verilen yemeğin protokol konuşmaları bölümünde kürsüye gelen Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir, insanların çalışarak pek çok rütbe ve unvanlar elde edebileceğini..

Şükranlarını sundular

BEYŞEHİR – Beyşehir Anamas Konukevi’nde verilen yemeğin protokol konuşmaları bölümünde kürsüye gelen Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir, insanların çalışarak pek çok rütbe ve unvanlar elde edebileceğini ancak şehitlik ve gazilik rütbesinin hayat karşılığında elde edilmekte ve inanç sayesinde kazanılmakta olduğunu söyledi. Kendileri için şehitlerin nurlanmış, gazilerin ise onurlanmış asker olduğunu vurgulayan Özdemir, şehit aileleri ve gazileri jandarma teşkilatı olarak düzenledikleri yemek programında ağırlamaktan büyük onur duyduklarını belirtti.
        Beyşehir Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Gümüşkan ise, Konya İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun’a bu anlamlı organizeyi tertip ettiği için teşekkür ettiklerini dile getirdi. Gümüşkan, “Bizleri bir öksüz, bir yetim çocuğun korunup kollanması gibi koruyorlar. Bir narin güzide çiçeğin sevilmesi gibi seviyorlar. Allah sizlerden razı olsun. Bizlerin kaynaşması için bu yemekler çok önemli buluşmalarımıza ve birleşmelerimize vesile olduğunuz için arkadaşlarım adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Acı ve tatlı günlerimizde hep yanımızdasınız, var olun” diye konuştu.
        Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, “Şanlı bayrağımızın altında millet olarak huzur ve güven içerisinde yaşıyorsak, canını, vatan uğruna feda eden aziz şehitlerimizin ve milletimizin bütünlüğü ve dirliği, ülkemizin geleceği için gözünü kırpmadan çarpışan kahraman gazilerimiz sayesindedir. Biz sizlerle ve şehitlerimizle iftihar ediyor, gurur duyuyoruz. Sizler bize şehitlerimizin emanetlerisiniz, her zaman sizlerin yanınızdayız, yanınızda olmaya da devam edeceğiz.Bugün bu yemeği organize eden Konya İl Jandarma Komutanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
         Konya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Buğur da, yemek organizesinden dolayı İl Jandarma Komutanlığına teşekkür ederken, derneğin bir arması ve kepini İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun adına Binbaşı Mustafa Özdemir’e takdim etti.
         Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ise, Türk topraklarının stratejik önemine dikkat çektiği konuşmasında, “İşte bu coğrafyayı onlarca, yüzlerce yıldır belki binlerce yıldır bizler ve bizden sonrakiler için hayatlarını vererek savunan şehitlerimiz, bir uzvunu vererek savunan gazilerimiz sayesinde böyleyiz, birlikteyiz. Dua edelim ki ülkemizde ve dünyada barış ve huzur, savaş ve çatışmaların önünde olsun, insanlar şehit olmasın ama gerekirse bizim milletimiz yediden yetmişe şehit olmaya her zaman hazırdır” diye konuştu.
         Konuşmaların ardından yemeğe katılan protokol tarafından şehit aileleri ve gazilere Konya İl Jandarma Komutanlığı tarafından hazırlanan şükran tabağı, katılımcılara ise plaket takdim edildi. Beyşehir Belediye Başkanı Özaltun da, katılımcılara Beyşehir’in güzelliklerini ve tarihi zenginliklerini yansıtan fotoğrafların yer aldığı bir duvar saati hediye etti.
        Yemeğe, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, İlçe Garnizon ve Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir, İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurt, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, SÜ Ali Akkanat İşletme ve Turizm Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç.Dr.Serkan Ada, Yrd.Doç.Dr. Mustafa Arslan, Yüksel Gürsoy, Beyşehir Ali Akkanat MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr.Aziz Öztürk, İlçe Müftüsü Hüseyin Erdoğan, Konya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Buğur, Konya Harp Malülleri Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldırım, Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Tekdemir, Beyşehir Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Gümüşkan, Seydişehir Şehit ve Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Emişe Uysal, kurum amirleri, şehit aileleri ve gaziler, jandarma teşkilatı mensupları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL