Arşiv

Tanışma ve Kaynaşma Yemeğinde Bir Araya Geldiler

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi ile Memur Sen Beyşehir Temsilciliği işbirliği ile Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda düzenlenen tanışma ve kaynaşma programı kapsamındaki yemek programına Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat..

Tanışma ve Kaynaşma Yemeğinde Bir Araya Geldiler

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi ile Memur Sen Beyşehir Temsilciliği işbirliği ile Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda düzenlenen tanışma ve kaynaşma programı kapsamındaki yemek programına Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Buğra Türker, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Emniyet Amiri Sefa Mercan, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Şenol,  kurum amirleri, kamuda çalışan personel, eğitim camiası mensupları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mahalle muhtarları, meclis üyeleri, siyasiler ile çok sayıda davetli katıldı.
        Programda kürsüye gelen Belediye Başkanı Murat Özaltun, Türkiye ve Beyşehir’i artık daha iyi günlerin beklediğini söyledi. Büyük Türkiye sevdası için artık önlerinin açık olduğunu dile getiren Özaltun, Beyşehir’de de Belediye Başkanı Murat Özaltun’un tek başına bir şey yapamayacağının altını çizerek, “Ekip ruhu ile çalışılırsa başarılı olabiliriz. O yüzden, çalışma düsturumuzu tamamen ekip çalışmasına yönelik yapıyoruz. Gerek belediye çalışanları arasında birim amirleriyle, gerekse STK temsilcilerimizle, gerek kaymakamlığımızla, başsavcılığımızla, emniyetimizle, kamu kurumlarımızla, ilçe teşkilatımızla uyumlu bir birliktelik çerçevesinde bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
        Konuşmasında, Beyşehir Belediyesi’nin 1,5 yıllık süreçteki çalışma ve hizmetleri hakkında da bilgilendirmede bulunan  ve Beyşehir’de önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek devlet yatırımlarından da söz eden Özaltun, Belediye olarak verdikleri tüm sözleri bir bir yerine getirdiklerini söyledi. Beldeden ve köyden mahalleye dönüşen yerleşim merkezlerinde çok amaçlı spor sahalarını vatandaşların hizmetine sunduklarını anlatan Özaltun, Beyşehir merkezde geçtiğimiz günlerde inşaat çalışmaları başlayan Kültür ve Yaşam Merkezi’nin yükselmeye devam ettiğini, kısa sürede tamamlanıp hizmete sunacaklarını aktardı. Kültür Merkezi karşısında inşa edilecek yarı olimpik yüzme havuzunun ihale hazırlıklarının bittiğini belirten Özaltun, havuzun hemen yanıbaşında ise yeni Emniyet hizmet binasının yapımına başlanacağını anlattı.
        Özaltun, “Şu anda yatırımda görünüyor, sadece küçük bir imar plan tadilatı gerekiyordu. İmar tadilatı da bu dönem Büyükşehir’e geçtikten sonra inşallah emniyet binamız da yarı olimpik yüzme havuzu gibi ihale edilerek Beyşehir’in hizmetine sunulacak. Arkasından adliye sarayı geliyor. Adliye sarayı da yatırım planımızda, inşallah bu da hızlı bir şekilde ihale edilip inşaatına başlanacak. Özellikle Beyşehir’in beklediği yeni devlet hastanesi.  Hala ‘Başkanım hastane ne oldu?” diye soranlar var; şaşırıyorum, hastanenin temeli atıldı, tıpkı Kültür Merkezi inşaatı gibi hızlı bir şekilde yükseliyor. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte büyük projelerimiz sessiz sedasız yapılarak Beyşehirlinin hizmetine sunulmaya devam edilecek” dedi.
        Beyşehir Konya duble yolu ve Beyşehir Antalya yolunda çalışmaların durmadan  devam ettiğini ve önemli mesafeler kat ettiğini de anlatan Özaltun, Beyşehir’in en büyük sıkıntısı  olan milli parklar uzun devreli gelişim planı ve kıyı kenar çizgisi konusunda yaşanılan sorunların son bulmasının ardından balıkçı sığınağı ve yüzer yat limanı ile izcilik tesislerinin de yapımına başlanacağını söyledi.
        Ama artık masaya daha sert vuruyoruz, neden Konyalı bir başbakanımız var. Dün bizleri kapıda bekleten genel müdürler bugün ayakta karşılıyorlar Allah’ın izniyle. Beyşehir’in önü açık, Konya’nın önü açık. Bundan sonra projelerimiz inşallah sırasıyla hayata geçirilecek. Herkesin içi rahat olsun. Beyşehir’in geçmişte kaybettiği  projeler önümüzdeki kalan 3,5 yılda hızlı bir şekilde yapılacak ve hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak dedi.
         Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük de konuşmasında, Beyşehir’de toplumun değişik kesimlerinin bugün Belediye Başkanı Murat Özaltun’un önderliğinde bir araya gelmesini çok önemsediğini belirterek, “Bu, bana mutluluk veriyor, bir taraftan eğitim camiası, bir taraftan halkımızın seçtiği muhtarlar, bir taraftan basınımız, bir taraftan idarecilerimiz burada bir araya gelerek ilçemizin çok değerli insanları, yöneticileri olarak bir şeyler yapmak, kendilerini motive etmek için bulunuyorlar. Bu bir araya gelmenin ilçemizin bir yırtığının kapanması ya da ilçemizin gelişimi ve güçlenmesi için kumaşının örülmesi gerekiyorsa, kumaşının örülmesine vesile olmasını diliyorum. Belediyemizin yerelde yapmış olduğu birtakım hizmetler ve devletimizin, hükümetimizin gerçekleştirdiği büyük çaplı hizmetler inşallah daha büyük bir ivme kazanarak daha kısa sürede tamamlanacak ve Beyşehirlimizin, halkımızın daha rahat ve konforlu bir ortamda yaşaması sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.
        Memur-Sen Beyşehir Temsilcisi Halil Yavşil de, Beyşehir Belediyesi ve Memur Sen ilçe Temsilciliği olarak düzenledikleri programa katılımlarından dolayı salondaki herkese teşekkür etti. Yavşil, sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekerken programın sonunda Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’a da bölgeye hizmetlerinden dolayı  bir teşekkür plaketi takdim etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL