Arşiv

Tarihi eser operasyonu

  BEYŞEHİR-Beyşehir’de polis, şehir merkezinde şüphelenerek takibe aldığı seyir halindeki bir motosiklet üzerinden kaldırım üzerine atılan naylon poşet içerisinde Bizans dönemine ait olduğu sanılan 70 parça tarihi eser ele geçirdi…

Tarihi eser operasyonu

 

BEYŞEHİR-Beyşehir’de polis, şehir merkezinde şüphelenerek takibe aldığı seyir halindeki bir motosiklet üzerinden kaldırım üzerine atılan naylon poşet içerisinde Bizans dönemine ait olduğu sanılan 70 parça tarihi eser ele geçirdi.

Edinilen bilgiye göre, Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, Özdilek Caddesi üzerinde devriye gezerken şüphelendikleri bir motosikleti takip altına aldı. Takip edildiğinin farkına varan motosiklet sürücüsü tarafından cadde üzerine naylon bir poşet atıldı. Naylon poşet içerisinde eski madeni para, yüzük ve küçük objeler  bulan polis ekipleri ile motosiklet arasında bir süre kovalamaca yaşandı. Motosiklet sürücüsü caddenin sonunda yakalanarak gözaltına alındı.

Polis, naylon poşet içerisinde bulduğu 60 adet bakır ve bronz madeni para, 2 yüzük, 1 mühür ile 7 farklı küçük objeye el koydu.

Şüpheli motosiklet sürücüsü İ.D.’nin tarihi eserleri satmak için müşteri arayışı içerisinde olduğu ileri sürülürken, polis merkezindeki sorgulamasının ardından Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma  Kanunu’na muhalefet ettiği suçlamasıyla Beyşehir Adliyesi’ne sevk edildi. Şüpheli çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL