Arşiv

Teog Danışma Merkezi Kuruldu

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, yaptığı açıklamada, TEOG sınav sonuçlarının açıklanması sonrasında öğrencilerin 6-14 Temmuz tarihleri arasında tahsil hayatlarını sürdürecekleri yeni okul tercihlerini yapabileceklerini vurgulayarak, “Sınav..

Teog Danışma Merkezi Kuruldu

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, yaptığı açıklamada, TEOG sınav sonuçlarının açıklanması sonrasında öğrencilerin 6-14 Temmuz tarihleri arasında tahsil hayatlarını sürdürecekleri yeni okul tercihlerini yapabileceklerini vurgulayarak, “Sınav sonuçlarını değerlendiriyoruz, ilçe genelinde baktığımızda 490 üzerinde 13, 480 üzerinde 36, 470 üzerinde 61, 465 üzerinde ise 73 öğrencimiz bulunuyor” dedi.
       Beyşehir’de öğrencilerin tercihlerini doğru yönde yapabilmeleri için TEOG tercih ve danışma merkezleri oluşturduklarını söyleyen Konuk, “Beyşehir merkezde iki okulumuzu belirledik. Gazi ve Ali Rıza Celeboğulu Orta okullarında görevlendirdiğimiz konularında uzman olan rehber öğretmenlerimize öğrencilerimiz mutlaka danışsınlar, bilinçli hareket etsinler, biz bunu istiyoruz. Bu öğretmenlerimiz ilçe genelindeki tüm öğrencilerimizi yönlendirecekler. Öğrencilerimizin bu öğretmenlerle görüşmeden tercihlerini yapmamalarını istiyoruz. Özellikle tercih yaparken de rast gele tercih yerine bu öğretmenlere ve velilerine danışarak kendi isteği, alanı doğrultusunda bunu düşünerek tercih yapmalarını tavsiye ediyoruz” diye konuştu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL