Arşiv

Teog Sınav Maratonu Başladı

BEYŞEHİR – Milli Eğitim Bakanlığınca, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında, sekizinci sınıf öğrencilerine yönelik bugün ve yarın yapılacak merkezi ortak sınavlara, Beyşehir’den Bin 33 öğrenci katılacak.       ..

Teog Sınav Maratonu Başladı

BEYŞEHİR – Milli Eğitim Bakanlığınca, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında, sekizinci sınıf öğrencilerine yönelik bugün ve yarın yapılacak merkezi ortak sınavlara, Beyşehir’den Bin 33 öğrenci katılacak.
        Ortak sınavlar, 12 merkez, 15 dış mahalle olmak üzere 27 okulda, gerçekleştiriliyor.
         Ortak sınavların birinci dönem sınavları, bugün ve yarın yapılıyor. Sınav oturumları 09.00, 10.10 ve 11.20’de başladı ve Teneffüs araları, 20 dakika oldu. Sınav uygulaması tüm merkezlerde eş zamanlı gerçekleştiriliyor.
         Öğrenciler, bugün yapılan birinci oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, 26 Kasım Perşembe günkü ikinci oturumda ise fen ve teknoloji, İnkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek.
         Beyşehir’de 1033 öğrenciden, 4 öğrenci çeşitli nedenlerle sınavlara girmedi. Sınava giremeyen öğrenciler 12 ve 13 Aralık’ta mazeret sınavlarına girecek. İkinci dönem ortak sınavları ise 27 ve 28 Nisan’da, mazeret sınavları da 14 ve 15 Mayıs’ta yapılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL