Arşiv

Uğurluel, Hicret’i anlattı

BEYŞEHİR-Beyşehir’de, Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’na (TUSKON) bağlı faaliyet gösteren Beyşehir Sanayiciler ve İşadamları Derneği (BEYSİAD), programlarına devam ediyor. 1442 yıl önce alemlere Rahmet olarak gönderilen Hz Muhammed Mustafa’yı (s.a.v) anmak için Mevlid..

Uğurluel, Hicret’i anlattı

BEYŞEHİR-Beyşehir’de, Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’na (TUSKON) bağlı faaliyet gösteren Beyşehir Sanayiciler ve İşadamları Derneği (BEYSİAD), programlarına devam ediyor. 1442 yıl önce alemlere Rahmet olarak gönderilen Hz Muhammed Mustafa’yı (s.a.v) anmak için Mevlid Kandili programı ve Talha Uğurluel’in Mekke-Medine’yi anlattığı bir konferans düzenlendi.
Çevik Düğün Salonu’nda yapılan programa; İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük,  Belediye Başkanı, İlçe Müftüsü Hüseyin Erdoğan, BEYSİAD Başkanı Atila Almaz ve vatandaşlar katıldı. Program Azerbaycanlı Hafız Keram Ali Can’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra sahneye çıkan Talha Uğurluel, “Dün gece Peygamber Efendimizin Mekke’den Medine’ye Hicret edişinin yıldönümü Hicri yılbaşıydı. İnşallah hepiniz buraya Peygamber Efendimizi anmaya geldiniz. Program amacına ulaşır bizler buradan gecenin hakkını vererek ve Hicret’i anlamış bir şekilde ayrılırız.” dedi.
Mekke’den Medine’ye Hicret güzergahını, o yolu, yolda yaşadıklarını katılımcılarla paylaşan Uğurluel, Barkovizyon gösterisi eşliğinde bu mübarek yolculuğu, yolculukta başına gelenleri ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in bulunduğu yerlerin fotoğraflarını izleyenlerle paylaştı. Ayrıca Mekke, Kabe, Mescid-i Haram, Hz. Ebubekir’in evi gibi kutsal yerler hakkında da bilgi verdi.
Hicret’in sadece bir yerden başka bir yere gidiş olarak algılanmaması gerektiğini belirten Uğurluel, Hicret’in hayra gidiş olduğunu söyledi. Ayrıca kutsal topraklara gittiklerinde nefes alan  Termal kıyafetler giymelerine rağmen terlediklerini ancak keten elbise giydiklerinde çok rahat ettiklerini belirten Uğurluel, kutsal toprakları ziyaret edeceklere bu elbiseleri giymelerini önerdi. Uğurluel, çöl gecelerinin çok güzel olduğunu, gündüzleri ise 60 derece sıcaklık yaşandığını belirtti.
Konferans’ın sonunda Talha Uğurluel’in kitaplarını imzalamasıyla program sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL