Arşiv

Üniversite Öğrencilerinden Anlamlı Proje

          BEYŞEHİR – Beyşehir’de, gönüllü üniversite öğrencileri hayata geçirdikleri “5 gün engelli hayat” adlı proje çerçevesinde bakıma muhtaç yaşlı çiftlere evde bakım hizmeti verdi.           Selçuk Üniversitesi..

Üniversite Öğrencilerinden Anlamlı Proje

          BEYŞEHİR – Beyşehir’de, gönüllü üniversite öğrencileri hayata geçirdikleri “5 gün engelli hayat” adlı proje çerçevesinde bakıma muhtaç yaşlı çiftlere evde bakım hizmeti verdi.
          Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi’nde öğrenim gören 25 gönüllü üniversite öğrencisi, sosyal sorumluluk dersi kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attı. Gönüllü öğrenciler, Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yüksel Gürsoy’un gözetiminde “5 gün engelli hayat” projesi çerçevesinde, Beyşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri birimi tarafından evde bakım hizmeti sunulan bakıma muhtaç bazı yaşlı aileler ile ilçe merkezindeki rehabilitasyon merkezlerinden yararlanan çocuklar ve gençlerin yaşadığı evleri ziyaret etti.
          Gönüllü öğrenciler, gruplar halinde her gün farklı bir bakıma muhtaç aileyi evlerinde ziyaret ederken 5 gün boyunca temizlik ve bakım çalışmalarını yürüttü, alışveriş ihtiyaçlarını giderdi. Yaşlılarla sohbet ederek gönüllerini alan öğrenciler, proje ile toplumsal farkındalık yaratmaya çalıştı. Proje kapsamında, rehabilitasyon merkezlerinden yararlanan çocukların evleri de ziyaret edilirken, gönüllü öğrenciler burada bir araya geldikleri engelli bireylerle oynayıp sohbet ederek birlikte çeşitli paylaşımlar gerçekleştirdi.
          Gönüllü üniversite öğrencisi Beyazıt Bestami, böyle bir projede yer almaktan onur duyduğunu belirterek, “Ziyaret ettiğimiz bir evde arkadaşlarla iş bölümü yaparak evi baştan aşağıya temizledik. Kimimiz süpürdü, kimimiz sildi, ben de yaşlı çiftimizle sohbet ettim. Muhabbete ihtiyaçları olduğunu gördük. Gün boyunca ev içerisinde oturuyorlar ve konuşacak kimseleri yoktu. Bizim için hayatı görmek ve öğrenmek adına güzel bir proje oldu. Proje kapsamında ziyaret ettiğimiz evlerde Beyşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri birimi görevlilerimiz de bizlere eşlik etti. Projede emeği geçen Belediyemize ve bu görevi yerine getiren görevliler ile hocalarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL