ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Vefat Eden Babasının Yerine Muhtar Seçildi

BEYŞEHİR – Beyşehir’e bağlı Akçabelen Mahallesi’nde 30 Mart 2014 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde muhtarlık görevine seçilen Ali Şanal’ın, görevi devam ederken ani vefatı üzerine 1 Kasım’da tekrar seçim yapıldı.   ..

Vefat Eden Babasının Yerine Muhtar Seçildi

BEYŞEHİR – Beyşehir’e bağlı Akçabelen Mahallesi’nde 30 Mart 2014 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde muhtarlık görevine seçilen Ali Şanal’ın, görevi devam ederken ani vefatı üzerine 1 Kasım’da tekrar seçim yapıldı.
      Milletvekili seçiminin de yapıldığı 1 Kasım’da mahalle sakinleri, yeni muhtarlarını belirleyebilmek için de sandık başına gitti. 708 kayıtlı seçmenin olduğu yerleşim merkezinde, 559 seçmen sandık başına giderek oy kullanırken, yapılan tasnif sonucunda 543 geçerli oy sayıldı.
       Seçimde yarışan 3 adaydan Selman Şanal’a 268, Muzaffer Yıldırım’a 215, Ahmet Çetin’e ise 60 oy çıktı. En fazla oyu alan isim olan Selman Şanal, Akçabelen Mahallesi’nin yeni muhtarı seçildi.
       Vefat eden babasının yerine muhtar seçilen 31 yaşındaki, evli ve 2 çocuk babası Selman Şanal, Beyşehir İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını teslim aldı.
       Beyşehir Seçim Kurulu Müdürü Ahmet Sevindi, “hayırlı olsun” temennisinde bulunduğu Şanal’a mazbatasını verdi. Yeni görevine başlayan Şanal, burada yaptığı açıklamada, babası vefat edince bu göreve oğlu olarak kendisinin talip olduğunu söyledi.
       Mahalle sakinlerinin teveccühü sayesinde muhtar seçildiğini vurgulayan Şanal, “Bu görev babamdan sonra bana da nasip oldu. Babamın yarım kalan yapamadığı görevleri vardı. Onları bildiğim için yerine ben tamamlamak istedim.Bunun için aday oldum.Akçabelen Mahallemizde yerleşim olarak tapu ile ilgili sorunlarımız var. Bunları çözmek için bu göreve talip oldum. Beyşehir Belediye Başkanımızla ve ilçe başkanımızla istişare ederek bu sorunları çözüme kavuşturmak için gayret göstereceğim. Akabinde ise diğer eksiklikleri yerine getirmeye çalışacağım.Amacımız; Akçabelen’den Beyşehir’e köprü olmak. Mahalle sakinlerimize beni bu göreve layık bularak işbaşına getirdiği için teşekkür ediyorum.”dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL