Arşiv

Yeni hastane ‘uygulama projesi’ni bekliyor

        BEYŞEHİR-Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Beyşehir’de yapılacak yeni devlet hastanesi binası için TOKİ Başkanlığı’nın uygulama projesi talebi üzerine Mayıs ayında yapılması planlanan ihalenin iptal edildiğini belirterek, “Şu..

Yeni hastane ‘uygulama projesi’ni bekliyor

        BEYŞEHİR-Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Beyşehir’de yapılacak yeni devlet hastanesi binası için TOKİ Başkanlığı’nın uygulama projesi talebi üzerine Mayıs ayında yapılması planlanan ihalenin iptal edildiğini belirterek, “Şu anda Bakanlık olarak uygulama projesi ile ilgili çalışmaları sürdürüyoruz. Çalışma tamamlanınca TOKİ Başkanlığı’mız yeniden ihaleye çıkacak ve hastanemizin inşaatına başlanacak” dedi.

“GEÇ OLSUN, GÜÇ OLMASIN”

       Müezzinoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, TOKİ Başkanlığı’nın talep ettiği uygulama projesinin hastanenin hizmet vermeye başlaması sonrasında ortaya çıkabilecek herhangi bir aksaklığa mahal vermeme bağlamında önemli olduğunu belirterek, “Dolayısıyla daha önceden planladığımız ancak bazı nedenlerden dolayı geciken hastanenin her anlamda eksiksiz bir şekilde hizmet vermesini arzu ediyoruz. Kesinlikle bir yatırım iptali sözkonusu değildir. Hastanemizin yapımı geç olsun, güç olmasın. Bu konuda hoşgörülü ve sabırlı davranın Beyşehirli kardeşlerime de ayrıca teşekkür ediyorum. ”ifadelerini kullandı.

          Sağlık Bakanlığı’nın Beyşehir’de görülen hastane ihtiyacı üzerine çalışmalara başladığını, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na ait arazinin ise ilgili bakanlık tarafından tahsis edilerek alan projesinin çizildikten sonra  hastanenin yapımını üstlenen TOKİ Başkanlığı’na teslim edildiğini hatırlatan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

“İHALE, NEDEN İPTAL EDİLDİ?” SORUSUNA CEVAP…

          “Hastane ihalesinin 12 Kasım 2013 tarihinde yapılması planlanıyordu. Ancak, yapılacağı yerin orman arazisi statüsünde olmasından dolayı bölgeden de gelen şikayetler üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı’mız, hastanenin yapılması planlanan yerin tahsisini iptal etti. Dolayısıyla TOKİ de ihaleyi iptal etti. Bakanlığımız, gelişmeler üzerine hastanenin yeni yerinin tesbiti ile ilgili çalışma yaptı. Sonuçta yeni bir yer belirlenerek 26 Mayıs 2014’te yeniden TOKİ tarafından ihaleye çıkarıldı. Ancak, TOKİ Başkanlığı’nın alan projesinin yanı sıra uygulama projesini de istemesi üzerine ihale yeniden iptal edilmek durumunda kaldı.”

UYGULAMA PROJESİNİN ARDINDAN ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK

          Beyşehir ilçesinde yapımı planlanan ancak iki defa ihalesi iptal edilen 150 yataklı yeni devlet hastanesinin akıbeti ile ilgili durum Beyşehir kamuoyu tarafından da yakından takip ediliyordu. Gözler bu konuda Sağlık Bakanlığı’ndan gelecek açıklamalara çevrilirken, Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun yaptığı son açıklama bu konuda beklenti içerisinde olan Beyşehir kamuoyunu da rahatlattı.

BEYTEPE MAHALLESİ’NE İNŞA EDİLECEK

         Yeni Devlet Hastanesi alınan son karar doğrultusunda yeniden yeri belirlenen 30 bin metrekarelik alan üzerine  Beytepe Mahallesi’nde inşa edilecek. Hastanenin yeni yerinin tesbit edilmesinin ardından alan projesi tamamlandı. Proje ihalesi yapılmak üzere TOKİ Başkanlığı’na 2.kez gönderildi. TOKİ Başkanlığı ise 26 Mayıs 2014 tarihinde 150 yataklı Beyşehir Yeni Devlet Hastanesi’nin yapımı için ihale ilanına çıktı. Ancak, ihale yaşanan süreçte TOKİ Başkanlığı’nın başlattığı yeni uygulamaya takıldı. Bunun üzerine ilçede yapımı merak konusu olan yeni hastane binasının akıbeti Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na soruldu. Müezzinoğlu, konuyla ilgili rahatlatan açıklamayı Beyşehir kamuoyu ile paylaştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL