Arşiv

Yeniden ihale edildi

       BEYŞEHİR-Akış, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Beyşehir’de  geçtiğimiz yıl yapımı başlatılan ancak ihaleyi üstlenen müteahhidin bir süre sonra aniden vefat etmesi sonucu çalışmaları duran Gençlik..

Yeniden ihale edildi

       BEYŞEHİR-Akış, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Beyşehir’de  geçtiğimiz yıl yapımı başlatılan ancak ihaleyi üstlenen müteahhidin bir süre sonra aniden vefat etmesi sonucu çalışmaları duran Gençlik Merkezi’nin yeniden ihalesinin yapıldığını belirtti.
        İhaleyi üstlenen firma tarafından Gençlik Merkezi inşaatına kaldığı yerden devam edileceğini aktaran Akış, şu bilgileri verdi: “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından 3 milyon 500 bin liraya mal olması planlanan Beyşehir Gençlik Merkezi’nin ihalesi 10 Ekim 2013 tarihinde Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilmiş ve hemen ardından yapım çalışmalarına başlanmıştı. Ancak, nisan ayında merkezin inşaatını üstlenen müteahhitin ani vefatı üzerine yapım çalışmaları durarak yarım kalmıştı. Müteahhitin varislerinin reddi miras yapması sonucu tesviye işlemleri yapılan inşaatta bu çalışmalar kısa sürede tamamlanırken,  inşaatın kaldığı yerden devam edebilmesi için 19 Haziran 2014 tarihinde yeniden ihalesi gerçekleştirilmiştir. İtiraz sürecinin sonlanması ile birlikte ihaleyi üstlenen firma önümüzdeki günlerde inşaat çalışmalarına tekrar başlayacak ve Beyşehir Gençlik Merkezi 2015 yılının ilk çeyreğinde bitirilmiş ve hemşehrilerimizin hizmetine sunulmuş olacak” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL