Arşiv

Yol Kapatan Tarhana Sergilerine Zabıtadan Müdahale

BEYŞEHİR – Beyşehir’de yaz döneminin gelmesi ile birlikte okul bahçeleri, evlerin önü, bahçesi, kaldırım üzerleri ve yollar, boş alanlar tarhana tezgahları ile dolmaya başladı.      Beyşehir Belediyesi’nin girişimi ile..

Yol Kapatan Tarhana Sergilerine Zabıtadan Müdahale

BEYŞEHİR – Beyşehir’de yaz döneminin gelmesi ile birlikte okul bahçeleri, evlerin önü, bahçesi, kaldırım üzerleri ve yollar, boş alanlar tarhana tezgahları ile dolmaya başladı.
      Beyşehir Belediyesi’nin girişimi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul bahçeleri de kapılarını yaz döneminde ailelerin tarhana yapımı ve güneşte kurutulması işlemleri için ailelerin hizmetine açtı.
      Beyşehir Belediyesi  de vatandaşların yolların tarhana çitleri sererek trafiğe kapatmaması konusunda adeta seferber oldu. Yolların kapatıldığına dair gelen şikayetler üzerine harekete geçen Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, adreslere giderek tarhana sahiplerini yolları trafiğe kapatmamaları konusunda uyarıyor. Tarhanaların yoldan kaldırılmasını isteyen zabıta ekipleri, uyarıların dikkate alınmaması halinde cezai işlem uygulanabileceğini belirtirken, aileler bu konuda müsait olan okul bahçelerine ve diğer alanlara yönlendiriliyor. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL