TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.184
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.217
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 217
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 27.663
Bölgeden Haberler

Beyşehir Gölü Şarkikarağaç Avlak Sahası’na 900 Bin Yavru Sazan Balığı Dopingi

ŞARKİKARAGAÇ – Türkiye’nin önemli tatlı su balığı üretim merkezlerinden Beyşehir Gölü’nün Isparta’nın Şarkikarağaç ilçesi avlak sahasına mevcut balık popülasyonuna destek vermek amacıyla 900 bin adet yavru sazan balığı bırakıldı. Tarım..

Beyşehir Gölü Şarkikarağaç Avlak Sahası’na 900 Bin Yavru Sazan Balığı Dopingi

ŞARKİKARAGAÇ – Türkiye’nin önemli tatlı su balığı üretim merkezlerinden Beyşehir Gölü’nün Isparta’nın Şarkikarağaç ilçesi avlak sahasına mevcut balık popülasyonuna destek vermek amacıyla 900 bin adet yavru sazan balığı bırakıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “su kaynaklarının balıklandırılması” projesi kapsamında, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tesislerinde üretilen sazan balığı yavrularından 900 bini Beyşehir Gölü sularıyla buluşturuldu.

Yavru sazan balıkları, Şarkikaraağaç İlçesi, Gedikli avlak sahasında Şarkikaraağaç Belediye Başkanı İsa Çarkacı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gedikli Su Ürünleri Kooperatifi yetkilileri ile Emniyet ve jandarma görevlilerinin de katıldığı programda tekneler üzerinden Gedikli Köyü’ne bağlı Mada Adası açıklarında tatlı sulara bırakıldı.

Beyşehir Gölü’nün Beyşehir ilçesi sorumluluk alanındaki avlak sahalarına geçtiğimiz günlerde de 600 bin yavru sazan balığı takviyesi yapılmıştı.

Bu yıl içerisinde her iki bölgede yapılan balıklandırma çalışmalarıyla Beyşehir Gölü’ne salınan yavru sazan balığı miktarı toplamda 1,5 milyon adete ulaştı.

Haber ve fotoğraflar: Fatih Demirtaş/Şarkikaraağaç

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL