ResimLink - Resim Yükle
Eğitim-Kültür

Beyşehir’de Genel Sekreterler Ve Tarım Danışmanlarına Eğitim

BEYŞEHİR – Beyşehir’de ”Tarımda İnsana Yakışır İş” bilgilendirme toplantısı çerçevesinde; bölgedeki ziraat odaları genel sekreterleri ve tarım danışmanlarına eğitim verildi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma..

Beyşehir’de Genel Sekreterler Ve Tarım Danışmanlarına Eğitim

BEYŞEHİR – Beyşehir’de ”Tarımda İnsana Yakışır İş” bilgilendirme toplantısı çerçevesinde; bölgedeki ziraat odaları genel sekreterleri ve tarım danışmanlarına eğitim verildi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü, Adil Çalışma Derneği (FAIR LABOR ASSOCIATION) ile ortaklaşa yürüttüğü Geleceği Hasat Etmek- İnsana Yakışır İş Prensiplerinin Yaygınlaştırılması projesi kapsamında, Konya ilinde bulunan ziraat odalarında çalışan tarım danışmanları ve genel sekreterlere yönelik, mevsimlik tarım işçilerinin çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve çocuk işçiliğinin önlenmesi kapsamında “Tarımda İnsana Yakışır İş” bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bilgilendirme toplantısına; Konya İl Koordinasyon Karatay Ziraat Odası Başkanı Rifat Kavuneker, Beyşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ağralı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğünden Uzman Mehmet Yavuz Güngör,   Adil Çalışma Derneği(FAIR LABOR ASSOCIATION)’nden  Alpay ÇELİKEL, Konya ilinde bulunan Ziraat Odalarında çalışan tarım danışmanları ve genel sekreterler katılım sağlamıştır.

Bilgilendirme toplantısı covid tedbirleri kapsamında Konya ili Beyşehir Ziraat Odası Başkanlığında yapılmıştır. Konya ilinde Beyşehir, Akşehir, Bozkır, Doğanhisar, Hadim, Hüyük, Ilgın, Seydişehir ilçe ziraat odalarında çalışan tarım danışmanı ve genel sekreterlere, Tarım işçilerine günlük asgari brüt ücret olan 119,50 TL’nin altında günlük çalışma ücreti belirlenememesi, 16 yaşın altındaki çocukların çalıştırılmaması gerektiğinden bahsederek, “Tarım Alanındaki Çalışmaları ve Düzenlemeleri,  Programları & Genel olarak Yasal Çerçeve, Tarımda iş aracılığı, belgeli çalışma, sözleşmeler ve çocuk işçiliği, İş Sağlığı ve Güvenliği, Mevsimlik Tarım İşçilerinin Yaşam ve Çalışma Alanları, Korona virüs ile ilgili önlemler” konularında bilgilendirme yapılmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL