ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Aladağ’da Kayak Şenliği

               DERBENT – Derbent İlçesi’nde kayak merkezi olması planlanan, 2 bin 385 rakıma sahip Aladağ’da düzenlenen kayak gösterileri nefes kesti. Aladağ Kış Sporları Merkezi’nin..

Aladağ’da Kayak Şenliği

 

             DERBENT – Derbent İlçesi’nde kayak merkezi olması planlanan, 2 bin 385 rakıma sahip Aladağ’da düzenlenen kayak gösterileri nefes kesti. Aladağ Kış Sporları Merkezi’nin tanıtımı amacıyla İlçe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kayak şenliğine AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, AK Parti Beyşehir İlçe Başkan Yardımcısı Hazım Kesme, Beyşehir Off-Road Kulübü Başkanı Ömer Yürük, Beyşehir Off-Road Kulübü’ne mensup üyeler,milli sporcular, gazeteciler ve vatandaşlar iştirak etti.
          Kars’ın Sarıkamış bölgesinden Derbent ilçesine gelen milli sporcular, iki bölüm halinde gerçekleştirilen şölenin gündüz ve akşam saatleri kısmında ayrı ayrı kayak şovu yaptı.Havanın kararması sonrasında ellerinde taşıdıkları meşalelerle gösteri sunan milli kayakçılar,ateş çemberinden geçerken kendilerini izleyen katılımcılara heyecanlı dakikalar yaşattı. Gösterilerin sonunda pisti aydınlatan meşalelerin önünde milli kayakçılar hep birlikte gençlik marşını okudu.
           Diğer yandan, milli kayakçıları şehir merkezinden  alana Beyşehir’den gelen off-road kulubü bünyesinde yer alan arazi araçları taşıdı. Dağa çıkışta bazı araçlar zorlanırken,buzdan yokuşu tırmanmakta güçlük çekenlerin imdadına ise önde ilerleyen diğer arazi araçları ve halatlar yetişti. Dağa tırmanışın bazı kısımlarında yolda kalan arazi araçlarının insan gücüyle halatlar yardımıyla çekilmesi renkli görüntüler oluşturdu. Tanıtım programında, Beyşehir’den gelen arazi araçları da alanda off-road gösterileri sundu.
           Nefes kesen gösterileri izleyen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış,Beyşehir Göl’e yaptığı açıklamada, Aladağ’daki pistin kayılabilir bir pist olduğunun milli sporcuların da uygulamalarıyla görülmüş olduğunu belirterek, “Bu gerçek ve ayakları yere basan, fizibilitesi uygun bir proje. Hep beraber buranın bir kayak merkezi olması için mücadele vereceğiz. Biz her zaman şunu söylüyoruz; Konya bu inanç turizmini Ilgın’daki termal turizmine doğru yönlendirmeli, Beyşehir de doğa turizmine doğru yönlendirmeli ve artık Aladağ’daki kış turizmine doğru da bundan sonra yönlendirmeli. Bunları becerirsek, Konya turizmin başkenti olur” dedi.
            Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar da, Aladağ Kış Sporları Merkezi’nin eninde sonunda gerçekleşecek bir proje olduğunun altını çizerek, ancak kendilerinin bir an önce gerçekleşmesi için gayret ettiklerini dile getirdi. Acar, “Bugünkü amacımız; gerek milli kayakçılarımızla, gerek off-roadçularımızla buranın özelliğini ve güzelliğini siz medya mensupları vasıtasıyla gözler önüne sermekti. Bu maksat da hasıl oldu.”diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL