ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Asansörde Mahsur Kaldılar

          BEYŞEHİR – Beyşehir İlçesi’nde bir binanın arızalanan asansöründe mahsur kalan kucaklarında bir bebek de olan apartman sakini 4 kadın, içeride nefes almakta zorlanınca adrese sevk..

Asansörde Mahsur Kaldılar

 

        BEYŞEHİR – Beyşehir İlçesi’nde bir binanın arızalanan asansöründe mahsur kalan kucaklarında bir bebek de olan apartman sakini 4 kadın, içeride nefes almakta zorlanınca adrese sevk edilen itfaiye ve polis ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı.
        Bahçelievler Mahallesi Prof.Dr.Yılmaz Muslu Caddesi üzerinde  bulunan 5 katlı bir binanın arızalanan asansöründe aralarında bir bebeğin de olduğu bazı apartman sakinlerinin mahsur kaldığının  belirtilerek yardım istenmesi üzerine adrese Beyşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne  ait acil müdahale aracı ile polis ekipleri sevk edildi.
         Adrese gelen polis ve itfaiye ekipleri,  yardım için telefonla haber verilen asansör tamircisinin ‘dokunmayın, geliyorum’ demesi üzerine asansör önündeki koridorda beklemeye başladı. Asansörün içerisinde kalanlarla diyalog kurarak kaç kişi olduğunu belirleyen polis ve görevliler, 15 dakikadır mahsur olduklarını öğrenince biraz sonra kurtarılacaklarını ve biraz daha  sakin olmalarını istedi. Bir süre sonra beklenen asansör tamircisi gelirken, anahtar yardımıyla asansörün kapısı açılarak içeridekiler mahsur kaldıkları yerden çıkarıldı.
        Asansör önünde bekleyen bir polis memuru  itfaiye görevlisinin yardımıyla önce içeride mahsur kalan bebeği kucağına alarak dışarıya çıkarırken, daha sonra ise diğer kadınlar tek tek güvenlik içerisinde asansörden çıkarıldı. Asansörde mahsur kalan bir bayan kurtarıldıktan sonra gözyaşlarına hakim olamazken yaşadığı olayın şokunu bir süre üzerinden atlamadı, herhangi bir sağlık sorunu olmadığını belirtince ise 112 talebinde bulunulmadı ve kadınlar merdivenlerden çıkarak oturdukları katlara doğru yöneldi. 
        4 kişi kapasiteli asansörden 1’i bebek olmak üzere 4 kadın kurtarılırken, mahsur kalan kadınlar apartman sakini olduklarını, benzer bir durumun daha önce de yaşandığını dile getirdi.
        Asansörde kalanların kurtarılmasının ardından apartmana  gelen polis ve itfaiye ekipleri adresten ayrıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL