ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Bakan Elvan Beyşehir’de

          BEYŞEHİR – Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Konya’nın ilçelerini ziyaret eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Beyşehir ilçesinde önemli açıklamalarda bulundu.           Türkiye’deki gelişmeler ve istikrardan rahatsızlık..

Bakan Elvan Beyşehir’de

          BEYŞEHİR – Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Konya’nın ilçelerini ziyaret eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Beyşehir ilçesinde önemli açıklamalarda bulundu. 
          Türkiye’deki gelişmeler ve istikrardan rahatsızlık duyanların hükümete saldırdığını vurgulayan Bakanı Lütfi Elvan, Merhum Menderes’e de aynı politikanın uygulandığını söyledi. Bakan Elvan, “Aynı dönemde bunları Adnan Menderes’e yaptılar. Bunların büyükleri talimat verenleri kimse bu işi iyi biliyor. 1960 yılında ne uyguladılar ise şimdi de aynı metodu, aynı yöntemi uygulamaya çalışıyorlar. Ama artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşları uyandı. Kimin hizmet verdiğini çok iyi biliyor. Bundan sonra milli egemenliği kimse ayaklar altına alamayacak. Türkiye’yi istikrarsızlaştırmaya çalışanlara, Türkiye’yi küçültmeye çalışanlara, Türkiye’yi büyümeyen işsizler ordusuna dönüşmüş bir ülke haline getirmeye çalışanlara, Türkiye’de bir vesayet rejimi oluşturmaya çalışanlara karşı dimdik 30 Mart’ta hep birlikte ayakta duracağız” şeklinde konuştu.
          12 yıllık iktidarlarında yaptıkları yatırımlardan bahseden Bakan Lütfi Elvan, “Yüksek hızlı tren Türkiye için bir hayaldi. Bırakın imal etmeyi, bırakın belirli güzergahlarda hızlı tren kurmayı, işletmeyi, Türkiye’de yüksek hızlı treni imal etmek hayaldi. Ama bugün biz yüksek hızlı tren işletmeciliğine başladık. Sadece bununla da yetinmedik. Biz dedik ki, ‘yüksek hızlı treni yaygınlaştıracağız ama kendi trenimiz imal edeceğiz’ dedik. ‘Milli yüksek hızlı trenimizi Türkiye olarak biz kendimiz imal edeceğiz’ dedik ve çalışmalara başladık. Tasarım çalışmalarımız tamamlandı. İnşallah imaline yönelik de çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bakınız biz aşağı yukarı 2 ay önce Kazakistan’dan bir uydu fırlattık. Türksat 4A uydusu ve bu uyduyla Türk televizyon kanallarımız Afrika’ya açılıyor. Afrika’nın tüm ülkelerine ulaşabilecek. Avrupa’ya, Asya’ya dünyanın dört bir yanına ulaşabilecek bir altyapı oluşturduk. Ama ben Ulaştırma Bakanı olarak, Kazakistan’a gittim. Kazakistan’daki uydu fırlatma üssünden uydumuzu fırlattık. Ama Türkiye olarak biz kendi uydu fırlatma istasyonumuzu da yapacağız. Bununla ilgili çalışmalara başladık. Kendi uydumuzu imal ediyoruz ve kendi istasyonumuzu da yapacağız. O zaman bizler Kazakistan’a gitmek zorunda olmayacağız. Japonya’ya gidip Japonya’da imal ettirmeyeceğiz, Fransa’da imal ettirmeyeceğiz. Bizzat Ankara Kazan’daki tesislerimizde kendi uydumuzu imal edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL