ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Çiftçiye budama teknikleri anlatıldı

              Beyşehir’e bağlı Sadıkhacı beldesinde çiftçilere asma fidanı budama teknikleri konusunda arazide uygulamalı olarak eğitim semineri verildi. Eğitim çalışmalarına Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve..

Çiftçiye budama teknikleri anlatıldı

 

            Beyşehir’e bağlı Sadıkhacı beldesinde çiftçilere asma fidanı budama teknikleri konusunda arazide uygulamalı olarak eğitim semineri verildi. Eğitim çalışmalarına Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli ziraat mühendisleri Mehmet Harmankaya ve Süleyman Kuyucuoğlu da katıldı.

            Bağcılık uzmanı, ziraat yüksek mühendisi Orhan Çoruh, belde merkezinde yaşayan çiftçilere budama teknikleri konusunda ayrıntılı bilgiler verirken,  üreticilerden gelen soruları da cevaplandırdı.

            Seminerde, bağ budaması ve terbiye sistemleri, bağcılığın ekolojik istekleri, bağda sulama teknikleri, mekanizasyon uygulamaları, bağ hastalık ve zararlılarıyla mücadele konularında teknik bilgiler verildi.

           

            Eğitim çalışmalarının bugün de üzüm yetiştiriciliğinden son yıllarda hamle yapan Beyşehir’e bağlı Üzümlü beldesinde devam edeceği bildirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL