Arşiv

Çiftlik Yangını Korkuttu

                 BEYŞEHİR – Beyşehir’e bağlı Emen beldesinde akşam üzeri bir besi çiftliğinde çıkan yangın yaklaşık 4,5 saat süren söndürme çalışmalarının ardından kontrol altına..

Çiftlik Yangını Korkuttu

 

 

             BEYŞEHİR – Beyşehir’e bağlı Emen beldesinde akşam üzeri bir besi çiftliğinde çıkan yangın yaklaşık 4,5 saat süren söndürme çalışmalarının ardından kontrol altına alınabildi. Yangın sonucu bir biçerdöver, 1 balya makinesi ve 6 bin saman balyası yanarken, çiftlikteki 200’e yakın büyükbaş hayvan ise şans eseri telef olmaktan kurtarıldı.

            Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Emen beldesinde Hasan Hüseyin Çayır’a ait hayvan besi çiftliğinde yangın çıktı. Yangına Emen beldesinin yanı sıra çevre beldelerden de gelen çok sayıda itfaiye aracı müdahale etti. Yangının bir türlü kontrol altına alınamaması üzerine Beyşehir Belediyesi’nden de iş makinesi ve kamyon istendi. Yangın mahalline ulaşan iş makineleri, yanan saman balyalarını kamyonlara yükleyerek 200’e yakın büyükbaş hayvanın bulunduğu çiftlikten uzak noktalara boşalttı. Yangın akşam saatlerinde kontrol altına alınırken, bir biçerdöver, bir balya makinesi ile 6 bin saman balyasının kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

            Yangın söndürme çalışmalarını takip eden Emen Belde Belediye Başkanı Osman Demir, yaptığı açıklamada, yangının çıkış nedeninin henüz bilinmediğini ancak bölgede yapılan kaynak çalışmalarından kaynaklandığının tahmin edildiğini söyledi. Yangın sonucu zararın 150 bin liraya ulaşabileceğinin tahmin edildiği belirtildi. Bu arada, büyükbaş hayvanların açık besi çiftliği olması nedeniyle yükselen dumanlardan fazla etkilenmediği bildirilirken, söndürme çalışmaları nedeniyle ilgilenilemeyen büyükbaş hayvanlara çalışanlar akşam saatlerinde yem takviyesi yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL