ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

En fedakar anne

         BEYŞEHİR  -Beyşehir’de, 14 yıl önce evlatlık edindiği bebeğin spastik engelli çıkmasına rağmen onu bağrına basıp büyüten 53 yaşındaki Türkan Harmankaya, bir an olsun çocuğunun yanından ayırmayarak..

En fedakar anne

 

       BEYŞEHİR  -Beyşehir’de, 14 yıl önce evlatlık edindiği bebeğin spastik engelli çıkmasına rağmen onu bağrına basıp büyüten 53 yaşındaki Türkan Harmankaya, bir an olsun çocuğunun yanından ayırmayarak sürekli öpüp kokluyor. 
       “Enes’i dünyaya getirmiş gibi seviyorum” diyen Türkan Harmankaya ile oğlunun arasındaki sevgi dünyasını görenlerin gözleri yaşarıyor, duygulanıyor, ‘İşte annelik böyle bir şey olsa gerek’ dedirtiyor.
       Beyşehir ilçesinde yaşayan Türkan-Bayram Harmankaya çifti, 14 yıl önce çocukları olmaması nedeniyle bir evlatlık edinmeye karar verdi. Ancak, müracaat ettikleri Konya Çocuk Yuvası’nda o tarihlerde çocuk olmadığı için başka arayışlara yönelen çift, gittikleri bir hastanede maddi imkansızlıklar nedeniyle bebeğini aldırmak isteyen bir anne adayı ile karşılaştı. Kürtaj için geç kalan anne adayının doğacak bebeğine evlatlık için talip olan çift, bebeğin tüm sorumluluğunu üzerine aldıklarına dair bir senet imzaladıktan sonra dünyaya gözlerini açan bebeğe ‘Enes’ ismini koydu. Ancak, evlatlık edindikleri bebek daha sonra spastik engelli çıkmasına rağmen onu bağırlarına basıp bu şekilde kabul eden çiftin bugün aradan geçen 14 yıla rağmen Enes’e olan sevgileri hiç tükenmedi, hatta daha da arttı. Onların sevgi dünyası ise anneler gününde tüm dünyadaki annelere örnek olacak cinsten.
      Gözlerin bugün tüm annelere çevrildiği Anneler Gününde dünyaya anneliğin en güzel örneğini veren Türkan Harmankaya, emekli olduktan sonra eşinin de artan desteği sayesinde günün büyük bölümünü evlatlık edindikleri çocukları Enes’e ayırıyor. 14 yaşına getirdikleri Enes’e yaşadığı sağlık sorunlarına rağmen bakmaya devam eden anne Harmankaya, sevgi ile dolu olan dünyasını, evini kapılarını BGRT’ye açtı.
      “O benim yavrum dedim, her şeyi ile benim evladım dedim, bağrıma bastım, onu doğduğu günden bugüne kadar çok seviyorum, hiçbir zaman Enes’in böyle olmasına hiç üzülmedim, etkilenmedim, yani hiç pişman olmadım. Çünkü evlat sevgisi çok farklı bir şey, onu ifade bile edemiyorum sevgisini, keşke herkes anne olabilse evladına sahip çıkabilse, annelik duyguları bambaşka bir şey” diye konuşan anne Harmankaya, “Enes, bizim evin huzuru, nefesi, ben Enes’siz nefes bile alamıyorum evde. Bir şey düşünemiyorum onsuz, yemeğimi yiyemiyorum, boğazımdan bir şey geçmiyor, su bile içemiyorum Enes açken. Bir yere gidemiyorum. Uyuyamıyorum, işte her şeyimiz Enes” diye ekliyor.
       Enes’ün bugün 14 yaşına geldiğini anlatan Harmankaya, onu evlatlık edindiğinde 39 yaşında olduğunu belirterek, “Ben 39 yaşında anne oldum. Şimdi 53 yaşındayım. Bugün olsaydı yine alırdım, çünkü Enes’i çok seviyorum. O, hiçbir zaman dışarıdan gelmiş gibi değil, Enes’i kendim dünyaya getirmiş gibi seviyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL