ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Fakülte Dekanlığına Çelik Atandı

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Normal Tablo”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:”Times New Roman”; mso-ansi-language:#0400;..

Fakülte Dekanlığına Çelik Atandı

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

          BEYŞEHİR – Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanlığı’na atama gerçekleştirildi. YÖK Genel Kurulu, halen bu görevi vekaleten yürüten Prof.Dr.Adnan Çelik’i Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanlığı görevine atadı.
        DEKAN PROF DR. ADNAN ÇELİK KİMDİR:
       1964 Türkoğlu (K.Maraş) doğumlu olan Adnan ÇELİK, 1981 İstanbul Maliye Okulu mezunudur. Kahramanmaraş Afşin Malmüdürlüğü, Bursa Çekirge Vergi Dairesi, Adana Ziyapaşa Vergi Dairesi ve Adana Vergi Kontrol Bürosunda görev yaptı. Bir süre Bursa  İTİA İşletme Fakültesinde okudu.
          1988 yılında Çukurova Üniversitesi İİBF. İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra, Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme Yüksek Lisansına başladı. 1990 yılında Selçuk Üniversitesi İşletme Bölümünde Araştırma Görevliliğine başlayıp, burada “Peter İlkesi ve Parkinson Kanunu Açısından Bürokratik Örgütlerde Örgütsel Fonksiyon Bozuklukları ve Tümosan A.Ş.’ de Uygulama” adlı teziyle yüksek lisansını tamamladı. 1994 yılında, bir yıl süreyle Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İngilizce Hazırlık Programında görevlendirildi. “İşletmelerde Kriz Yönetimine İlişkin Teorik ve Uygulamalı Bir Çalışma” adlı teziyle 1995 yılında işletme doktoru oldu.
        1996 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İşletme Bölümüne Yardımcı Doçent olarak atandı. KSÜ’de sırasıyla Dekan Yardımcılığı, Kamu Yönetimi ve İşletme Bölüm Başkanlıkları görevlerini yürüten ÇELİK, 2001 yılında Yönetim ve Organizasyon Doçenti oldu. Yerel basında yılın akademisyen ve bilim adamı ödülleri verildi. Askerlik hizmetini Ankara KHO Sistem Yönetimi Bölümünde öğretim üyesi olarak tamamladı ve “Eğitim ve Kalite Merkezi” ne sağladığı katkılardan dolayı “takdirname” ile ödüllendirildi.
         2004 eğitim-öğretim yılı bahar döneminde New York – SUNY üniversitesinde görevlendirilen Doç. Dr. Adnan ÇELİK, 2004-2006 yılları arasında Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Projesinde Dünya Bankası Üçüncü Taraf Gözlemcisi (Third Party Monitoring) olarak görev yaptı.

2007’de Yönetim ve Organizasyon Profesörü olan Adnan ÇELİK, 2005-2008 yılları arasında TÜBİTAK Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma Destekleme Kurulu Danışmanlığı, KOSGEB Danışmanlığı, KSÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevlerinin yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği danışmanlıklarında bulundu.

Ankara YMM Odasına kayıtlı Yeminli Mali Müşavir de olan Prof. ÇELİK, halen Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanlığı, Konya İİBF Yönetim ve Organizasyon ABD. Başkanlığı, Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Etik Kurulu Raportörlüğü görevlerini sürdürmektedir.

Birçok bilimsel kuruluş üyeliklerinin yanı sıra, çeşitli üniversitelerin yayın kurulu ve jüri üyeliklerini de sürdüren Prof. Dr. Adnan ÇELİK; 32 adet lisansüstü çalışma yönetmiştir. Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan 17, ulusal sempozyum ve kongrelerde sunulan 30 adet bildirisi ile dergilerde yayınlanmış 18 adet makalesi ve birçok yayımlanmış kitabı mevcuttur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL