ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Gölde avlanmaya paydos

           BEYŞEHİR – 3 ay süreyle uygulanacak su ürünleri avlanma yasağı bugünden itibaren başladı. 15 Haziran’da kadar sürecek uygulama çerçevesinde Beyşehir Gölü’nde sazan ve sudak avı..

Gölde avlanmaya paydos

 

         BEYŞEHİR – 3 ay süreyle uygulanacak su ürünleri avlanma yasağı bugünden itibaren başladı. 15 Haziran’da kadar sürecek uygulama çerçevesinde Beyşehir Gölü’nde sazan ve sudak avı da yapılamayacak.
         Beyşehir Gölü su ürünlerinin korunması amacıyla 1380 sayılı su ürünleri kanununa ilişkin yönetmelik gereğince, yasağın başladığı 15 Mart tarihinden itibaren göle hiçbir surette balıkçı teknesi açılamayacak. Mahallinde bulunan tüm balıkçı tekneleri kendi limanlarında toplu olarak karaya çekilecek.
         Yasal süresince teknelerde, göl kenarında ve adalarda ağ vb.gibi her türlü istihsal malzemesi yasak kapsamına alınırken, bulunduğu takdirde görevlilerce el konularak yasal işlem başlatılacak.
          Balık satış yerleri ve fabrikalar ise yasağın başlamasından itibaren 24 saat içerisinde ellerindeki balık miktarını stok tesbiti için bağlı oldukları İlçe, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine bildirecek. Tesbiti yapılan su ürünleri, ilçe müdürlüğünden menşei belgesi alınmadan nakil edilemeyecek, satışa sunulamayacak.
          Avlanıken, nakledilirken veya piyasada satış yapılırken yakalanan su ürünlerine el konularak, satışı maliyece yapılacak ve kanuni işlemleri İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülecek.
         Bu arada,  balıkçılık dışı Beyşehir Gölü’nde bulunan tarımsal faaliyet yürütülen adalara ulaşım için kullanılan teknelerin seyahati Kaymakamlıkların iznine tabi olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL