ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Hıdırellez Coşkusu

Beyşehir Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Hıdırellez Bayramı etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Okul bahçesinde gerçekleştirilen programa Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin, İlçe Millî Eğitim Müdürü Musa..

Hıdırellez Coşkusu

Beyşehir Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Hıdırellez Bayramı etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen programa Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin, İlçe Millî Eğitim Müdürü Musa Konuk, İlçe Müftüsü Hüseyin Erdoğan, daire amirleri, okul müdürleri öğretmen ve öğrenciler katıldı.

6 Mayıs Hıdırellez Bayramı programının açış konuşmasını Beyşehir Anadolu Lisesi Müdürü Yakup Kelik yaptı. Hıdırellez’in İslamiyet öncesine dayanan bir bayram olduğunu söyleyen Kelik “Bu bayramda Hızır ve İlyas aleyhisselamın yeryüzünde buluştuğuna inanılır. Hıdırellez kış ayının bittiği, yaz aylarının başladığı mevsimsel bir süreçtir. Yaşam suyu içerek ölümsüzlüğe ulaşan Hızır aleyhisselam özellikle de baharda aramızda dolanarak, bolluk ve sağlık dağıtır. Hızır bir kişiye verilen addan çok aslında bir doğasal durumu, baharla vücut bulan yaşamın tazelenmesini imgeler” dedi.

Konuşmaların ardından misafirlere Hıdırellez yemeği olarak pilav ikramı yapıldı. Programda öğrenciler arasında çeşitli yarışmalar da düzenlendi. Müzikler eşliğinde oynanan oyunlarla etkinlik sona erdirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL