Arşiv

Kar Yağışı Yüz Güldürdü

BEYŞEHİR – Dün akşam saatlerinde başlayan ve halen devam eden kar yağışı bereketi de beraberinde getirdi. Son yılların en yoğun kar yağışının yaşandığı Beyşehir’de kar kalınlığı 40 cm geçti.   ..

Kar Yağışı Yüz Güldürdü

BEYŞEHİR – Dün akşam saatlerinde başlayan ve halen devam eden kar yağışı bereketi de beraberinde getirdi. Son yılların en yoğun kar yağışının yaşandığı Beyşehir’de kar kalınlığı 40 cm geçti.
        Beyşehir’i etkisi altına alan kar yağışı tarım alanları ve Beyşehir Gölü’ne büyük katkı sağlıyor; geçtiğimiz yıl gözle görülür derecede düşen Beyşehir Gölü’ndeki su seviyesindeki yükseliş yağışlarla birlikte aratarak devam ediyor. Şiddetli ve yoğun kar yağışıyla beraber harekete geçen Beyşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri ilçeye bağlı 67 mahallede ulaşımın aksamaması için gece gündüz aralıksız çalışmalarına devam ediyor.
       Türkiye genelinde olduğu gibi Konya ve ilçelerinde de yoğun kar yağışı nedeniyle birçok yolda trafiğin güçlükle ilerlediğini belirten yetkililer, kar yağışlarının bugünde devam edeceğini, yola çıkacak sürücüler için özellikle zincirsiz ve kar lastiği olmadan yola çıkmamaları konusunda dikkatli ve tedbirli olmaları için uyardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL