ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Teşekkürler Konuk

  Altınekin, Seydişehir ve Cihanbeyli Taşpınar’dan sonra Beyşehir heyeti de Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ve Belediye Başkanı İzzet Taşçı başkanlığındaki heyet, Konya..

Teşekkürler Konuk

 

Altınekin, Seydişehir ve Cihanbeyli Taşpınar’dan sonra Beyşehir heyeti de Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ve Belediye Başkanı İzzet Taşçı başkanlığındaki heyet, Konya Şeker’in ilçelerinde gerçekleştirdiği yatırımlardan dolayı Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a teşekkürlerini ilettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Konuk, öncelikli işlerinin gıda ve enerji olduğunu belirterek, Seydibey Tarım Ürünleri İşleme Entegre Tesisleri’ni gıda üssü yapacaklarını söyledi. Beyşehir heyetinin dilek ve temennilerini dinleyen ve onların isteklerini not eden Konuk,  bir üretici kuruluşu olarak Beyşehir başta olmak üzere tüm üreticileri önemsediklerini ifade ederek, “Bizim öncelikli işimiz gıda ve enerjidir. Çünkü, dünyada gıda ve enerjiden oluşan iki sektörün trendi her geçen gün yükseliyor. Bu nedenle de işlerimiz ve yatırımlarımız gıda ve enerjiye yönelik olmalıdır. Artık global düşünmeliyiz ve yatırımlarımızı da ona göre yapmalıyız. Eğer, varlığımızı devam ettirmek istiyorsak dünyadaki gelirden payımızı almalıyız. Dünyaca ünlü Wall Mart gibi tedarikçiler bile artık ürün alımında sosyal aktivitesi yüksek şirketleri tercih ediyorlar. Bu anlamda da dünyalı olabilmek için sosyal sorumluluklarımızı artıracak sosyal aktivitelerin içerisinde olmamız gerekiyor” diye konuştu.

Seydişehir ile Beyşehir ilçelerinin ortasına yapılan Seydibey Tarımsal Ürünleri Entegre Tesisleri’ni bir kampüs haline getirmeyi hedeflediklerini anlatan Konuk, Seydibey’de ilk etapta kapasite artışına gideceklerini ve kapasiteyi yüzde 100 artıracaklarını belirterek, “Bu artış aynı zamanda patates ekim alanlarının da artmasına yol açacaktır. Patates, pancara oranla getirisi daha yüksek olan bir üründür. Kapasite artışıyla birlikte burada yeni yatırımlar da yapılacak” dedi. Konuk, Türkiye’de hiç olmayan ve yıllık 30 bin ton dışarıdan ithal ettiğimiz patates nişasta fabrikasının Seydibey Tesisleri’nde kurulacağını ve her türlü patatesin nişasta fabrikasında değerlendirileceğini kaydetti. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL