ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Üç Kardeş Şampiyon Olmayı Hedefliyor

         BEYŞEHİR – Küçük kardeşi Talha Sarı ile birlikte katıldığı şampiyonada yaptığı 5 maçıda kazanarak dünya şampiyonu olan Yunus Sarı, “Şeytanın bacağını bu sefer kırdım, altın madalyayıkazandım” dedi. Spor yaşamı birçok başarılarla dolu olan Yunus Sarı, kariyerini..

Üç Kardeş Şampiyon Olmayı Hedefliyor

 

       BEYŞEHİR – Küçük kardeşi Talha Sarı ile birlikte katıldığı şampiyonada yaptığı 5 maçıda kazanarak dünya şampiyonu olan Yunus Sarı, “Şeytanın bacağını bu sefer kırdım, altın madalyayıkazandım” dedi.

Spor yaşamı birçok başarılarla dolu olan Yunus Sarı, kariyerini yeni bir başarıyla daha taçlandırdı. Daha önce mücadele verdiği uluslararası büyük organizasyonlarda hep ikincilik derecesinde kalıp altın madalyaya ulaşamadığını vurgulayarak, “Bundan önceki katıldığım 4 büyük şampiyonada, Yıldızlar ve Gençler  Avrupa Şampiyonaları, Büyükler Dünya Şampiyonası ve Üniversiad Oyunlarında hep ikincilik elde etmiştim. Bu defa şeytanın bacağını kırdım ve altın madalyayı kazandım” diye konuştu.

Tekvandoya, kendisi gibi milli sporcu olan ağabeyi sayesinde 7 yaşında başladığını anlatan Sarı, sonradan küçük kardeşi Talha’nın da aralarına katılarak milli formayı giymeye başladığını kaydetti.

Sarı, “Kore’deki şampiyonaya kardeşim Talha ile birlikte katıldım. O geçen senenin dünya şampiyonu İranlı rakibine son saniyelerde yenilerek kaybetti. Şu an kendisi Ümitler Avrupa Şampiyonası için tekrar kampa girdi. İnşallah iki hafta sonra bu şampiyonada dövüşecek ve ondan da madalya bekliyorum” dedi.

HEDEFİM ÜÇ KARDEŞ OLARAK ŞAMPİYONLUK

Tekvando sporuyla Türkiye’de mücadele eden belki de çok sayıda 3 kardeş sporcu bulunduğunu ancak milli sporcu olup kendileri gibi böylesine başarıları birlikte yakalayan üçlü olmadığını da ifade eden milli tekvandocu, bundan sonraki hedefini şöyle açıkladı: “Ben

bu sporun içerisinde olan milli sporcu üç kardeş olduğumuz için tek başına bir hedefim yok. Ali ağabeyim ve Talha kardeşimle birlikte milli takımda aktif olarak yer almaktayız. Dünya şampiyonu olarak bundan sonraki hedefimiz, her sporcunun hayali olduğu gibi olimpiyatlarda mücadele etmek ve dünya şampiyonasında üç kardeş aynı anda yarışmak. Burada yine üç kardeş olarak farklı kilolarda şampiyon olmak istiyoruz. Üç kardeş olarak bunu başarmak istiyoruz. Hedef olarak buna kilitlendik diyebiliriz. 3 kardeş olarak başladık, 3 kardeş olarak böyle bitirmek istiyoruz. 7 yaşında spora başladığım, beni ve kardeşlerimi de yetiştiren, çok şampiyonlar çıkaran Türkiye’ye en fazla milli sporcu veren Beyşehir’deki salonumuzdan bu başarının çıkacağına ben şahsen inanıyorum” şeklinde konuştu.

Milli tekvandocu Yunus Sarı, elde ettiği başarıları düzenli olarak çalışmaya borçlu olduğunu, tekvando sporuyla uğraşan ya da bu sporun içerisine yeni dahil olmak isteyenlere mesajının ise düzenli ve disiplinli çalışmaları halinde başarının kendiliğinden geleceğini belirtti.

Yetiştirdiği sporcusu dünya şampiyonu olan Beyşehir Belediyesi Tekvando Spor Okulu tekvando antrenörü Nafiz Çakır da, milli takımın değişmez ve vazgeçilmez isimleri arasına giren 3 kardeşlerden Yunus Sarı’yı elde ettiği başarıdan ötürü tebrik etti. Ali, Yunus ve Talha Sarı kardeşlerin disiplinli, ara vermeden ve sıkı çalışmanın meyvelerini artık almaya başladığını belirten Çakır, “Bundan sonraki şampiyonalarda ben de üçünden birden olimpiyatlarda olimpiyat şampiyonluğu bekliyorum. İlçemize böyle bir mutluluk yaşatmalarını istiyorum” dedi

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL